Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Za budową Via Baltica i z obawą wobec zapowiedzianej podwyżki opłat za śmieci

Główne zdjęcie
Posiedzenie konwentów wójtów i burmistrzów gmin Powiatu Łomżyńskiego (fot. Gmina Łomża)

- Przyspieszenie prac nad tą Via Balticą jest kwestią priorytetową dla regionu – wpłynie na jego rozwój i poprawi bezpieczeństwo – uważają wójtowie i burmistrzowie gmin z Powiatu Łomżyńskiego, którzy na tzw. konwencie spotkali się w piątek w Urzędzie Gminy Łomża. Apel do Ministra Infrastruktury i Budownictwa o ogłaszanie przetargów na budowę tej drogi było jednym z pięciu wspólnych stanowisk jakie podjęli. Kolejnym jest list jaki skierowali prezydenta Rady Miejskiej, ZGO w Łomży i marszałka województwa, w którym napisano, że mieszkańcy „żądają reakcji zapobiegającej kolejnemu zwiększeniu opłat za śmieci”.

W konwencie, któremu przewodniczył wójt Łomży Piotr Kłys, wzięli udział wójtowie i burmistrzowie gmin Piątnica, Wizna, Miastkowo, Zbójna, Przytuły, Śniadowo i Nowogrodu. Jak czytamy w komunikacie na stronie internetowej Gminy Łomża samorządowcy byli jednomyślni co do potrzeby i znaczenia dla regionu budowy drogi ekspresowej S61. Przyspieszenie prac nad tą inwestycją jest kwestią priorytetową dla regionu – wpłynie na jego rozwój i poprawi bezpieczeństwo” – uważają samorządowcy, którzy zaapelowali do Ministra Infrastruktury i Budownictwa o ogłaszanie przetargów na budowę drogi.
„Szeroko omawianą kwestią była planowana przez Zakład Gospodarki Odpadami w Łomży podwyżka o 30% opłat za przekazanie odpadów do Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii. W swoim stanowisku skierowanym do Prezydenta Miasta Łomży, Rady Miejskiej w Łomży, Zakładu Gospodarki Odpadami w Łomży i Marszałka Województwa Podlaskiego, włodarze gmin podkreślili, że informacje o podwyżkach trafiają do mieszkańców, którzy żądają reakcji zapobiegającej kolejnemu zwiększeniu opłat za śmieci” - czytamy na stronie internetowej Gminy Łomża.

Poza tym włodarze podłożyńskich samorządów napisali także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku o przeprowadzenie prac poprawiających bezpieczeństwo na drodze krajowej Nr 64 Wizna – Piątnica i Nr 61 w Rydzewie oraz na nr 63 w Podgórzu i Wygodzie. Poruszono też sprawy dróg wojewódzkich, w tym planowanej przebudowy drogi nr 645 na odcinku Łomża – Nowogród i drogi Nr 677 – obwodnica Konarzyc. Włodarze zwrócili się również z wnioskiem do Powiatu Łomżyńskiego o zmniejszenia opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy osobom, które są obowiązane ubiegać się o wydanie tego dokumentu z powodu zmian stanu faktycznego w zakresie adresu właściciela, spowodowanych zmianami administracyjnymi.

cz
pt, 21 października 2016 16:34
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2016 16:44:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę