Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Będą światła dla pieszych przy skrzyżowaniu Zawadzkiej z Niemcewicza i Łagody.

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ulicami Niemcewicza i Łagody

Będzie sygnalizacja świetlna dla pieszych chcących pokonać dwujezdniową ul. Zawadzką w okolic skrzyżowania z ulicami Niemcewicza i Łagody. Modernizacja ulicy trwa od sierpnia, a teraz – po wrześniowych protestach mieszkańców, którzy napisali w tej sprawie petycję do prezydenta – ratusz ogłosił, że poszukuje wykonawcy projektu technicznego sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych. Dokumentacja ma być gotowa do końca tego roku.

Projekt z zaznaczonym miejsce, gdzie ma znajdować się sygnalizacja świetlna dla pieszych
Projekt z zaznaczonym miejsce, gdzie ma znajdować się sygnalizacja świetlna dla pieszych

Przebudowa dziś jednojezdniowej na dwujezdniową odcinka ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Przykoszarową trwa od połowy sierpnia. Prace prowadzi łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego, który wygrał miejski przetarg oferując się wykonania zadania za blisko 3,5 mln zł. 
Po rozpoczęciu roku szkolnego rodzice dzieci uczęszczających do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 10 napisali petycję do prezydenta Łomży domagając się wprowadzenia zmian w planach przebudowy skrzyżowania Zawadzkiej z ulicami Niemcewicza i Łagody. Domagali się przede wszystkim sygnalizacji świetlnej, która ułatwi pokonywanie skrzyżowania dzieciom idącym do szkoły i wiernym do kościoła pw. Krzyża Świętego oraz umożliwienia jazdy na wprost z ul. Niemcewicza w ul. Porucznika Łagody i w drugą stronę. 
Prezydent Mariusz Chrzanowski przyznał, że wprowadzenie zmian „wydaje się koniecznością” i zapowiedział ich wprowadzenie jeszcze przed ukończeniem prac budowlanych. Dziś w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego opublikowano „zaproszenie do składania ofert na wykonanie projektu technicznego sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ulicę Zawadzką”. Zgodnie z prezentowaną tam mapką przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną ma się znajdować od strony kościoła. Ma to być sygnalizacja ledowa i musi zostać zsynchronizowana z sygnalizacją świetlną na Rondzie Solidarności, przy czym dopuszczono cykl świetlny dwukrotnie krótszy - 60 sekund, wobec 120 na rondzie.  

Dodajmy, że zgodnie z umową z  UNIBEP przebudowa ul. Zawadzkiej ma się skończyć w czerwcu przyszłego roku.

cz
pt, 21 października 2016 12:47
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2016 13:14:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę