Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Potrąceni zmarli... Mieli 83 i 86 lat

Tragiczny bilans wieczornego potrącenia na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania Polowej i Sadowej w Łomży. Dwoje starszych ludzi w wieku 83 i 86 lat potrąconych przez passata, za którego kierownicą siedział 18-latek, zmarło w szpitalu. To kolejne w tym roku śmiertelne potrącenie pieszych w Łomży. Dwa tygodnie wcześniej na przejściu na Alei Piłsudskiego zginęła 35-letnia kobieta, a w sumie od początku roku w Łomży i najbliższej okolicy zginęło już sześcioro pieszych. Policjanci biją na alarm i apelują, a kierowcy w Łomży skarżą się na źle oświetlone przejścia dla pieszych.

Młody kierowca tego passata śmiertelnie potrącił dwoje starszych ludzi.
Młody kierowca tego passata śmiertelnie potrącił dwoje starszych ludzi.

Jak podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegóły i przyczyny tragicznego wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około 20. na ul. Polowej w Łomży. Wstępne ich ustalenia potwierdzają informacje przekazywane nam przez świadków zdarzenia. Kierujący volkswagenem passatem 18-letni mężczyzna jadąc bardzo szybko ulicą Polową od strony Legionów uderzył w dwoje pieszych przechodzących po oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowany przez niego samochód zjechał następnie na lewy pas ruchu gdzie najprawdopodobniej doszło do zderzenia z jadącym z przeciwka oplem.
Potrąceni piesi trafili do szpitala, ale niestety nie udało się ich uratować. Bardzo szybko zmarła kobieta, którą siła uderzenie samochodu odrzuciła około 20 metrów dalej, a dziś nad ranem zmarł także potrącony razem z nią mężczyzna.

Z policyjnego zestawienia wynika, że do wypadków z udziałem pieszych najczęściej dochodzi w okresie jesienno-zimowym. Dwa lata temu czarna seria wypadków, w których ginęli piesi, zaczęła się w październiku. Zginęło wówczas dwóch pieszych, w listopadzie jeden, w grudniu kolejnych dwóch. W ubiegłym roku seria rozpoczęła się w grudniu, ale zakończyła w lutym. W tym okresie także zginęło 5 pieszych. Od marca do września ofiar śmiertelnych wśród pieszych nie było. Teraz znowu statystyki się popsuły. W październiku były już trzy wypadki z udziałem pieszych, w tym dwa zakończyły się śmiercią trzech potrąconych osób.
Z policyjnych statystyk wynika, że wypadki w których piesi giną lub zostają ranni, w ogromnej większości powodowane są przez kierowców samochodów. Dlatego policja przypomina, że zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowcy mają zawsze obowiązek zachowania szczególnej ostrożności czyli zawsze muszą być przygotowani na obecność pieszego na przejściu i na jego nietypowe zachowania w pobliżu. Przy obecności pieszego w pobliżu przejścia kierowca ma obowiązek zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić go na niebezpieczeństwo. Natomiast, gdy pieszy jest na przejściu kierowca musi go przepuścić.

zobacz: Kolejne śmiertelne potrącenie na przejściu (zdjęcia z miejsca tragicznego wypadku)

 

cz
pt, 21 października 2016 09:20
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2016 15:51:35

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę