sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Pomocowa pożyczka na niespłacane długi rolników

Ponad 23 miliony złotych pożyczek chcą uzyskać rolnicy z województwa podlaskiego zajmujących się hodowlą świń, produkcją mleka lub owoców i warzyw, którzy w związku ze spadkiem cen mają dochody niewystarczające na sfinansowanie należności. Udzielenie pożyczek na spłatę długów powstałych od sierpnia 2014 r. do maja 2016 r. zaoferowała im Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski o przyznanie pożyczki rolnicy mogli składać  od 28 września do soboty 15 października.
- W województwie podlaskim złożono 444 wnioski na łączną kwotę 23 milionów 376 tysięcy 141 złotych i 36 groszy – informuje Beata Orzołek, dyrektor Podlaskiego Oddziału ARiMR w Łomży. - Wnioski poddane będą weryfikacji, w związku z czym łączna wnioskowana kwota może ulec zmianie - dodaje.
Jeśli wnioski rolników przejdą pozytywnie kontrolę pracowników ARiMR pożyczka będzie wypłacana w dwóch ratach. Pierwsza, w wysokości do 50% kwoty pożyczki, trafi na konto rolnika jeszcze w tym roku, druga rata będzie wypłacona w 2017 roku, po udokumentowaniu spłaty nieuregulowanych należności w wysokości środków wypłaconych w ramach pierwszej raty pożyczki. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0