Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pomocowa pożyczka na niespłacane długi rolników

Ponad 23 miliony złotych pożyczek chcą uzyskać rolnicy z województwa podlaskiego zajmujących się hodowlą świń, produkcją mleka lub owoców i warzyw, którzy w związku ze spadkiem cen mają dochody niewystarczające na sfinansowanie należności. Udzielenie pożyczek na spłatę długów powstałych od sierpnia 2014 r. do maja 2016 r. zaoferowała im Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski o przyznanie pożyczki rolnicy mogli składać  od 28 września do soboty 15 października.
- W województwie podlaskim złożono 444 wnioski na łączną kwotę 23 milionów 376 tysięcy 141 złotych i 36 groszy – informuje Beata Orzołek, dyrektor Podlaskiego Oddziału ARiMR w Łomży. - Wnioski poddane będą weryfikacji, w związku z czym łączna wnioskowana kwota może ulec zmianie - dodaje.
Jeśli wnioski rolników przejdą pozytywnie kontrolę pracowników ARiMR pożyczka będzie wypłacana w dwóch ratach. Pierwsza, w wysokości do 50% kwoty pożyczki, trafi na konto rolnika jeszcze w tym roku, druga rata będzie wypłacona w 2017 roku, po udokumentowaniu spłaty nieuregulowanych należności w wysokości środków wypłaconych w ramach pierwszej raty pożyczki. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę