poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

„Dwójka” nie będzie miała remontowanej sali gimnastycznej

Miasto wycofuje się z remontu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2. Zamknięta od 5 lat sala miała przejść gruntowny remont w tym i przyszłym roku, a szacowana wartość inwestycji wynosiła 1,7 mln zł. Teraz ratusz ogłosił, że jest to nieopłacalne, i poinformował, że z tego względu wycofano wniosek o dofinansowanie zadnia ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sala gimnastyczna SP 2 w Łomży
Sala gimnastyczna SP 2 w Łomży

Sala gimnastyczna przy SP 2 została zamknięta ze względu na jej zły stan techniczny tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2011/2012. Zlecona wówczas przez miasto ekspertyza wskazywała, że fundamenty budynku ulegają odkształceniom prowadzącym do zniszczenia jednej ze ścian, zalecając wykonanie doraźnego zabezpieczenia przed katastrofą budowlaną w postaci podpór. Wskazywała, że sam generalny remont obiektu, bez dobudowy koniecznego zaplecza socjalnego w postaci szatni, sanitariatów, natrysków, może kosztować 80% wartości budynku dlatego sporządzający ją inżynier określał remont jako nieuzasadniony i wnioskował o rozebranie całego budynku sali gimnastycznej.
W ubiegłym roku prezydent Mariusz Chrzanowski nieoczekiwanie zgłosił do budżetu miasta na 2016 rok inwestycję: modernizacja sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 szacując potrzeby na 400 tys zł. Ostatnio zadanie funkcjonowało już w dokumentach miejskich jako „przebudowa i rozbudowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 2”, a jej wartość określono na 1 mln 699 tys. 389 zł. przy czym w tym roku nakłady określono na 180 tys. zł.  a blisko 1,5 mln zł miano wydać w przyszłym roku.
Teraz prezydent Łomży zwrócił się do radnych miasta o zdjęcie w tegorocznym budżecie całej kwoty z tego zadania.
- Związane jest to z wycofaniem wniosku z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze względu na nieopłacalność remontu sali przy SP 2 – czytamy we wniosku prezydenta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0