wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Ważni profesorowie w Łomży

Profesor Zbigniew Mikołejko będzie pierwszym prelegentem tegorocznej odsłony Uniwersytetu Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Znany erudyta, religioznawca, historyk sztuki i filozof pojawi się w Łomży 18 października. O godzinie 14.30 wygłosi wykład w PWSIiP pt. "Przemoc i sacrum". (aula 315, ul. Akademicka 14, wstęp wolny). Uczelnia gościć będzie także m.in. wybitnego fizyka, profesora Krzysztofa Meissnera.

Profesor Zbigniew Mikołejko (fot. Robert Sokołowski)
Profesor Zbigniew Mikołejko (fot. Robert Sokołowski)

Uniwersytet Otwarty PWSIiP powstał, aby popularyzować interdyscyplinarny styl uprawiania nauki. W bieżącym roku dzięki tzw. „Spotkaniom z filozofią” wykłady wygłoszą filozof prof. Zbigniew Mikołejko, fizycy prof. Krzysztof Meissner i prof. Marek Kuś. Wstęp na wykłady jest wolny, a ich słuchaczami – zgodnie z założeniami Uniwersytetu Otwartego PWSIiP – mogą być wszyscy chętni, bez względu na wiek czy wykształcenie.

– Tego typu spotkania mają na celu zwrócenie uwagi na niezwykle potrzebny dialog humanistyki z naukami empirycznymi – twierdzi rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas, prof. nadzw.  – Ponadto inicjatywa skierowana jest nie tylko do naszych studentów, którym staramy się stwarzać jak najszersze możliwości rozwoju intelektualnego, ale także do mieszkańców miasta i wszystkich osób, które zechcą poznać styl myślenia wybitnych polskich intelektualistów.

Pierwszy wykład „Przemoc i sacrum” przedstawi 18 października o godzinie 14.30 (aula 315, ul. Akademicka 14) filozof i erudyta, profesor Zbigniew Mikołejko, autor książek „W świecie wszechmogącym. O przemocy, śmierci i Bogu”, „We władzy wisielca”, „Żywoty świętych poprawione”.

Kolejne wykłady poświęcone będą dialogowi fizyki z religią. Wśród prelegentów będzie m.in. wybitny fizyk profesor Krzysztof Meissner, uczestnik badań w Europejskiej Organizacji Badań CERN, w której znajduje się największa stworzona przez człowieka maszyna świata, czyli Wielki Zderzacz Hadronów.  Prywatnie profesor Meissner jest prawnukiem pochodzącego z Drozdowa nieopodal Łomży filozofa Wincentego Lutosławskiego.

 

tekst płatny


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę