Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Płatna starówka dzieli przedsiębiorców

Zdecydowana większość – ok. 90% właścicieli lub najemców lokali z okolic Starego Rynku, Farnej i Dwornej (koło Katedry) jest za likwidacją strefy płatnego parkowania w Łomży. Zdecydowana większość – ok. 87% właścicieli lub najemców lokali z okolic Długiej, Krótkiej, Sienkiewicza jest za utrzymaniem strefy płatnego parkowania, w tym 67% w całości a 20% - wyłącznie w rejonie ul. Długiej, Krótkiej, Sienkiewicza. To – jak podaje radny Tadeusz Zaremba - wyniki z ankiet rozdawanych podczas wieczornego spotkanie z przedsiębiorcami w sprawie dalszych losów parkomatów na łomżyńskiej starówce.

Na spotkanie zorganizowane przez grupę radnych wybranych z tej części miasta przyszło 29 przedsiębiorców prowadzących swe biznesy w rejonie w którym funkcjonuje strefa płatnego parkowania. Pobierał opłat zawieszono od maja do końca tego roku i teraz decydują się losy czy strefę przywrócić na dotychczasowych zasadach, zmodernizować czy też zlikwidować.  
W czwartek wieczorem na ten temat z przedsiębiorcami rozmawiali radni: Dariusz Domasiewicz, Stanisław Oszkinis i Tadeusz Zaremba, który przygotował specjalne ankiety rozdane przedsiębiorcom, oraz  Andrzej Karwowski – naczelnik wydziału gospodarki komunalnej. W dyskusji o przyszłości parkomatów zabrało głos ok. 10 osób, a z 29 rozdanych ankiet zwrócono 24 wypełnione. Spośród zwracających ankiety 9 osób prowadzi działalność w obrębie Starego Rynku, Farnej, Giełczyńskiej, Senatorskiej i Dwornej (okolice katedry), a 15 w obrębie ul. Długiej, Krótkiej, Sienkiewicza. Oto wyniki ankiety opracowane przez radnego Tadeusza Zarebę:

1. Za całkowitą likwidacja strefy płatnego parkowania wypowiedziało się ogółem 10 osób, tj  41,7%  uczestników w tym:
- 8 osób - działających w okolicach Starego Rynku, Farnej, Giełczyńskiej  (90%)
- 2 osoby działające na Długiej, Krótkiej i Sienkiewicza (8,5%)
2. Za likwidacją strefy płatnego parkowania w rejonie ul. Sadowej opowiedział się 1 osoba (działająca na Krótkiej, Długiej, Sienkiewicza)
3. Za likwidacją strefy płatnego parkowania w rejonie Starego Rynku, Farnej, Dwornej (od Giełczyńskiej) opowiedziało się 2 osoby (działające na Krótkiej, Długiej, Sienkiewicza)
4. Za utrzymaniem strefy płatnego parkowania opowiedziało się  ogółem 14 osób (58,33%), w – 13 osób - z rejonu ul. Długiej, Krótkiej, Sienkiewicza i  1 osoba - z rejonu Starego Rynku/ Farnej, w tym:
- za utrzymaniem strefy na całym obszarze opowiada się 11 osób,
- dodatkowo, za utrzymaniem strefy tylko w rejonie Długiej, Krótkiej, Sadowej – 3 osoby
5. W zakresie innych form wnoszenia opłat zgłoszono następujące propozycje:
a. przez SMS – 7 osób,
b. poprzez bilety ryczałtowe 1-godzinne – 7 osób
c. poprzez kartę abonamentową 80-120 zł – 7 osób
d. poprzez kartę abonamentową 30-50 zł -  4 osoby
e. za zwolnieniem z opłaty za pierwsze 30/60 minut postoju opowiedziało się 7 osób
Wszystkie ww. propozycje dotyczą zwolenników przywrócenia strefy płatnego parkowania

Z przeprowadzonego sondażu wynika, że: 

  • zdecydowana większość – ok.  90% właścicieli / najemców lokali z okolic Starego Rynku, Farnej i Dwornej (koło katedry) jest za likwidacją strefy płatnego parkowania.
  • zdecydowana większość – ok.  87% właścicieli / najemców lokali z okolic Długiej, Krótkiej, Sienkiewicza  jest za utrzymaniem strefy płatnego parkowania, w tym 67% w całości oraz 20% - wyłącznie w rejonie ul. Długiej, Krótkiej, Sienkiewicza.
  • ok. połowa zwolenników przywrócenia strefy opowiada się za możliwością płacenia w formie abonamentu (w większości 80-120 zł) oraz SMS

Uczestnicy spotkania zwracają się o znaczne przyspieszenie budowy i wygospodarowanie nowych parkingów w rejonie Starówki, a także wnioskują o udostępnienie do parkowania samochodów osobowych (w godzinach 9-16) większej części płyty Starego Rynku.

 

cz
pt, 14 października 2016 08:50
Data ostatniej edycji: pt, 14 października 2016 09:17:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę