Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Strefa zawiruje po raz 15

Około 300 tancerzy z Polski i Białorusi weźmie udział w XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca Strefa”. To jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez tanecznych w kraju, dlatego w najbliższy weekend do Łomży zjedzie ścisła czołówka mistrzów nowoczesnego tańca. Będą wśród nich liczni reprezentanci Łomży, w tym mające spore szanse na powtórzenie wcześniejszych sukcesów 14-latki, Wiktoria „Wiki” Kosmowska i Natalia „Naćka” Kisiel.

Tegoroczna „Wirująca Strefa” potrwa dwa dni. Chociaż to jubileuszowa edycja turnieju nikt nie myśli o okolicznościowej fecie – liczą się poziom, emocje i rywalizacja na najwyższym poziomie. 
W sobotę 15 października w hali sportowej przy ul. Ks. Anny18 zaprezentują się tancerze dorośli w kategoriach: Hip Hop Dance, House Dance, Locking, Popping, All Styles i formacjach Show Case.
– Wciąż napływają zgłoszenia, tak więc nie mam jeszcze pełnych informacji kto wystąpi, ale już po tych nazwiskach które znam widzę, że walka będzie zaciekła! – mówi inicjator i organizator turnieju Marek Kisiel z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. – Dlatego zachęcam do przyjścia na imprezę w godzinach popołudniowych, tak od 15-16, kiedy po eliminacjach na parkiecie zostaną tylko najlepsi – ścisła czołówka; warto też kibicować naszym zawodnikom!
Niedziela będzie stała pod znakiem zmagań tancerzy młodszych, tzn. do lat 11 oraz 12-15 w kategoriach Hip Hop Dance Kid’s i Break Dance Kid’s. Tu oczy kibiców z Łomży powinny zwrócić się na duet Wiktoria „Wiki” Kosmowska i Natalia „Naćka” Kisiel, broniący zdobytego trzy razy z rzędu pierwszego miejsca w kategorii Hip Hop Dance Kid’s 1 vs 1. O taneczne podkłady w konkursie zadbają najlepsi DJ'e, a rywalizację na parkiecie będą oceniać bardzo utytułowani tancerze. 
– W jury będą osoby znane na całym świecie, tancerze występujący w programach „Mam talent”, „Got To Dance”, „Tylko taniec – You Can Dance” w Polsce i za granicą  – zapowiada Marek Kisiel. – Wśród tancerzy też jest sporo ludzi zdobywających liczne nagrody na całym świecie, tak więc będzie na co popatrzeć!
„Wirująca Strefa” przez 14 lat stała się jedną z najpopularniejszych imprez tanecznych w kraju, jest też rozpoznawalna poza granicami Polski, ale Marek Kisiel już zapowiada, że dołoży wszelkich starań aby rozwijała się jeszcze bardziej, bo nie lubi i nie zamierza spocząć na laurach. 
– To jest satysfakcja kiedy widzę, że ludzie przyjeżdżają do Łomży z całej Polski – ocenia Marek Kisiel. – Mimo tego, że nagrody są obecnie mniejsze, to nasza impreza i tak ma już taki prestiż, że ludzie chcą przyjeżdżać, nierzadko pokonując i kilkaset kilometrów. Z roku na rok nabieramy doświadczenia i staramy się dawać od siebie jak najwięcej, nie mówiąc o rzeczach materialnych, bo dajemy im serce. Dla nich poświęcamy nasz czas i wysiłek, aby przez gorąco-klimatyczne dwa dni widzieć uśmiech na ich twarzach!

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę