Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Afera śmieciowa. CBA zatrzymało byłych urzędników

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłego dyrektora przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej w Łomży oraz byłego kierownika składowiska odpadów Czartoria. Przyjęli 35 tys. ton odpadów po zaniżonych opłatach. - W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że urzędnicy działając wspólnie i w porozumieniu spowodowali powstanie szkody wielkich rozmiarów w mieniu Miasta Łomża w łącznej kwocie ok. 13 mln zł - podaje CBA zaznaczając, że zatrzymani przez białostockich agentów CBA mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Łomży.

Jak wyjaśnia CBA w 2011 i 2012 r. zawarto umowy z zewnętrznymi firmami na usługi w zakresie składowania i unieszkodliwienia odpadów po zaniżonych opłatach, działając tym samym w celu osiągniecia korzyści majątkowej przez te firmy, na szkodę swoich przedsiębiorstw i miasta Łomża. Od dwóch spółek przyjęto w ten sposób na składowisko, po zaniżonych cenach, ponad 35 tys. ton odpadów. Poprzez swoje działania oraz przekroczenie uprawnień dyrektor i kierownik doprowadzili także do nałożenia na Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wielomilionowych kar. (zobacz: Gigantyczna kara za gigantyczną aferę w Łomży)

Prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, podaje, że obaj podejrzani usłyszeli zarzuty związane z nadużyciem zaufania w obrocie gospodarczymi. Przedstawiono je im w piątek 7 października. W przypadku byłego dyrektora MPGKiM w Łomży Arkadiusza K. prokurator postawił mu zarzut przekroczenia uprawnień i działania na szkodę miasta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez dostarczającą śmieci zewnętrzną spółkę. Zbigniew Sz., były kierownik Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Czartoria w Miastkowie usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu tego przestępstwa. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat wiezienia. Jak dodaje prokurator Kudyba wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: poręczenia majątkowe w wysokości 50 tysięcy i 30 tysięcy złotych, oraz zakaz opuszczania kraju.

210510110729.png
cz
wt, 11 października 2016 14:36
Data ostatniej edycji: wt, 11 października 2016 15:46:15

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę