Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent znowu wynajął białostocką kancelarię

Blisko 120 tysięcy złotych zapłaci Łomża białostockiej Kancelarii Michał Wierzbicki i Wspólnicy sp. kom.. To kancelaria prawna, z którą Mariusz Chrzanowski pierwszą umowę podpisał niedługo po tym gdy objął urząd prezydenta Łomży. Obowiązywała ona do końca ubiegłego roku. Po 9 miesiącach przerwy prezydent Chrzanowski ponownie wynajął tę samą kancelarię. Nowa umowa obowiązuje do końca 2017 r., i swym zakresem obejmuje również reprezentowanie w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji oraz przed wszelkimi urzędami.

Białostocka kancelaria prawna Wierzbicki i Wspólnicy miał być swoistą przeciwwagą dla warszawskiej kancelarii Czeszejko-Sochacki, którą do Łomży ściągnął poprzedni prezydent Mieczysław Czerniawski. Jeszcze przed odejściem z urzędu aneksem przedłużył czas obowiązywania umowy z nią do końca 2015 roku. Prezydent Chrzanowski, którzy urząd objął w grudniu 2014 roku białostocką kancelarię wynajął w lutym 2015 roku. Zgodnie z podpisaną wówczas umową za „świadczenie czynności stałej obsługi prawnej” do 31 grudnia 2015 roku otrzymała ona – według oficjalnego rejestru umów - 60 tys. 885 zł. Tam ratusz odsyła bowiem po informacje, gdy pytamy „od kiedy miasto Łomża współpracuje z tą kancelarią i jakie dotychczas były koszty tej współpracy”. 
Okazało się bowiem, że władze miasta, po kilku miesiącach przerwy, z tą samą kancelarią, podpisały drugą umowę.
- Umowa z Kancelarią Michał Wierzbicki i Wspólnicy Sp.k. z Białegostoku została podpisana w dniu 30 sierpnia 2016 r. i obowiązuje w okresie od 1 września 2016 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. - przekazuje Łukasz Czech z ratusza. - Miesięczna wartość umowy wynosi 7380 zł brutto. 
Wybór tej kancelarii odbył się z tzw. wolnej ręki, czyli z pominięciem przepisów ustawy prawo zamówień publicznych, ze względu iż jej wartość jest poniżej 30 tys. euro. Umowa opiewa bowiem w sumie na 118 tys. 80 zł. Poza tym prezydent Chrzanowski chwalił sobie wcześniejszą współpracę z tą kancelarią. Radnym opowiadał, że „to dzięki fachowej i merytorycznej wiedzy prawników zatrudnionych w tej kancelarii udało się rozwiązać problem śmieciowy w mieście” bo powstała bardzo szybko spółka ZGO, a oraz udało się rozwiązać problem projektu „Stop Wykluczeniu Cyfrowemu”.

Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza nowa umowa z białostocką kancelarią obejmuje specjalistyczną obsługę prawną w zakresie: - gospodarki nieruchomościami, partnerstwa publiczno – prywatnego, zamówień publicznych ale także reprezentowanie w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą, sądami powszechnymi i administracyjnymi wszystkich instancji oraz przed wszelkimi urzędami.
- Usługa świadczona jest przez cały okres obowiązywania umowy, permanentnie, bez ograniczeń ilościowych, a pracownicy Urzędu mogą kontaktować się z Kancelarią w każdym dniu, czasie i każdej formie – dodaje Czech.

Poza tym, jak wynika z rejestru umów, w 2016 roku ratusz zawarł dwie – w styczniu i kwietniu – umowy zastępstwa procesowego, na łączną kwotę 3690 zł, z kancelarią adwokata Przemysława Dobrzyckiego, który wcześniej reprezentował miasto jako pracownik warszawskiej kancelarii Czeszejko-Sochacki.

Dodajmy, że obecnie w Urzędzie Miejskim w Łomży zatrudnionych jest dwóch radców prawnych na pełnych etatach radcowskich oraz trzeci na pół etatu radcowskiego do obsługi oświaty.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę