Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie „Pola Nadziei”

Kampanię społeczną „Pola Nadziei 2016/2017” na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci zainaugurowano w Bursie Szkolnej nr 3 w Łomży. Społeczność bursy, we współdziałaniu z innymi łomżyńskimi placówkami oświatowymi, będzie zbierać pieniądze dla podopiecznych jedynego dziecięcego domowego hospicjum w województwie podlaskim. Wśród małych pacjentów tego prowadzonego przez fundację „Pomóż Im” hospicjum są też dzieci z Łomży i jej okolic. – Co roku zbieramy w Łomży kilkanaście tysięcy złotych – mówi Arnold Sobolewski, prezes fundacji „Pomóż Im”. – Młodzież bardzo chętnie włącza się w tę akcję, tym bardziej, że widać efekty tej pracy!

Koordynatorem kampanii „Pola Nadziei” na terenie Łomży jest Bursa Szkolna nr 3, a inicjatorką akcji jest wychowawczyni Dorota Grabowska. 
– W tym roku niektóre osoby przychodziły pytać o akcję i zgłaszały się, zanim jeszcze ją ogłosiliśmy! – mówi Dorota Grabowska. – Posadzone dziś żonkile wyrosną dopiero na wiosnę, ale nie znaczy to, że nic do tej pory nie będziemy robić: będziemy przygotowywać rękodzieło na kiermasze, będziemy też sprzedawać  słodycze i zbierać środki na fundację. 
– Nasza bursa angażuje się w tę akcję od pięciu lat, a ja biorę w niej udział drugi rok – dodaje uczennica Wiktoria Choromańska. – Jesienią sadzimy żonkile przed naszą bursą, na wiosnę je zbieramy i rozdajemy za datki. Robimy też różne ozdoby ceramiczne na sprzedaż. Pomagamy w ten sposób dzieciom, które są bardzo potrzebujące – trzeba pamiętać o tym, że my kiedyś też możemy znaleźć się w potrzebie, a dobro wraca!
Fundacja „Pomóż Im” ma obecnie pod opieką 32 pacjentów, z czego 13 osób to mieszkańcy Łomży i jej okolic. W dotychczasowych edycjach akcji zbierano pieniądze na funkcjonowanie hospicjum oraz na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Tym razem organizatorzy akcji kwestują również na rzecz planowanego stacjonarnego hospicjum dla dzieci „Arka” i domu opieki wyręczającej; w planach jest też hospicjum prenatalne. 
– Takie placówki mają już Łódź, Rzeszów, Lublin czy Kraków, a na wschód od Wisły jest pod tym względem taka biała plama – mówi Arnold Sobolewski, dodając, że zapewnienie jak najlepszych warunków nieuleczalnie chorym dzieciom i ich, często bardzo to przeżywającym, rodzicom jest głównym celem prowadzonej przez niego fundacji.
Kampania „Pola Nadziei” co roku spotyka się z coraz większym zainteresowaniem: odbywają się kiermasze, koncerty, zbiórki charytatywne oraz spotkania edukacyjne i kursy wolontariatu, a poprzednia edycja przyniosła 239, 997,77 złotych, czyli o ponad 10 tysięcy więcej niż wcześniejsza. Organizatorzy liczą w tej edycji na jeszcze lepszy wynik, w czym mają pomóc zaplanowany na przełom listopada i grudnia kurs wolontariatu w Łomży, liczne zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą w łomżyńskich placówkach oświatowych oraz wielka kwesta żonkilowa 7 maja 2017 roku. Chętni chcący włączyć się w jej organizację oraz do samej akcji wciąż mogą zgłaszać się w bursie nr 3 oraz kontaktować z fundacją w sprawie spotkań edukacyjnych. 
– Jestem bardzo zadowolona, że nasza młodzież jest tak aktywna – ocenia dyrektor bursy Ewa Matejkowska. –  Dzięki tej akcji młodzi ludzie dowiadują się, że można pomóc drugiemu człowiekowi w różny sposób. Nas również uczy ona empatii, cieszymy się, że możemy wspierać potrzebujących i na pewno nie przestaniemy jej realizować!

Wojciech Chamryk


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę