czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

W Polsce jest to święto nieco bardziej popularne od Dnia Mężczyzn, co wiąże się zapewne z popularyzacją idei równości płci i większej aktywności ze strony kobiet, które dzięki niemu zyskują pretekst do okazania swojej sympatii dla chłopców.

Dnia 29 września 2016r. nasi wychowankowie otrzymali zaproszenie na uczczenie  ich święta do Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży. Rozegrany został mecz pomiędzy naszą drużyną piłki nożnej a drużyną Bursy Katolickiej i Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży. Po rozegranych meczach przyszedł czas na wspólne grilowanie. Apetyty dopisywały, a grill w rozmiarze XXL sprawdził się jak zawsze. Dziewczęta przekazały na ręce wychowawcy placówki słodki podarunek - własnoręcznie upieczone muffiny. Na koniec wyjątkowego popołudnia odbyło się spotkanie w świetlicy.

 

opr. Izabela Zakrzewska

 

 

Marek Osowiecki
pon, 10 października 2016 09:59
Data ostatniej edycji: pon, 10 października 2016 10:02:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0