Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

„Wielka misja, wielka sprawa”

11 młodych ratowników złożyło ślubowanie przystępując do Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, a przedstawiciele władz państwowych i miejskich oficjalnie przekazali kluczyki do dwóch pozyskanych już wcześniej na jej wyposażenie samochodów. W piątek wieczorem w kościele pw. Krzyża Świętego, a następnie przed świątynią parafii przy której od 8 lat działa, licząca dziś około 130 członków grupa, odbyły się łomżyńskie obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego. W ich trakcie formalnie powołano też kom. Marka Sienkiewicza na Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Grupa Ratownicza SPR „Nadzieja” została założona i jest prowadzona przez ks. dr Radosława Kubła. Jej celem jest świadczenie pomocy medycznej poprzez prowadzenie działalności ratunkowej w zespołach ratownictwa medycznego oraz w zespołach pierwszej pomocy, niesienie pomocy ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych, prowadzenie działań poszukiwawczych, ale przede wszystkim upowszechnianie ratownictwa i ochrony ludności oraz prowadzenie działań edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!” - to hasło grupy, które jest wspólne także innym ratownikom i strażakom, którzy w piątek świętowali w parafii Krzyża Świętego w Łomży, przy której powstała GR „Nadzieja”. W jej trakcie biskup Tadeusz Bronakowski poświęcił przekazane grupie dwa samochody – w ubiegłym roku ze Straży Granicznej Land Rovera przystosowanego do poszukiwania osób zaginionych, oraz w tym roku nowoczesny ambulans Fiat Ducato zakupiony ze składek społecznych i darowizny miasta Łomża, oraz nową łódź zakupioną na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach. 
- Chcę Wam podziękować, że podejmujecie się tak aktywnie służenia ludziom - mówił obecny na uroczystości wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. 
Minister dziękował także księdzu Kubłowi, koordynatorowi grupy, że szkoli i przygotowuje młodych ratowników. 
- Dzisiaj świat jest pełen różnych zagrożeń i trzeba na nie reagować w sposób profesjonalny – dodawał Zieliński zapowiadając, że podległe mu służby będą zapraszać do współpracy ratowników grupy „jeszcze bardziej niż dotychczas”. - Będą te profesjonalne służby was zapraszać, wciągać i szkolić  - mówił Zieliński podkreślając, że podejmowane przez GR „Nadzieja” działania „to wielka misja, wielka sprawa”. 
W trakcie uroczystości minister Zieliński wspólnie z nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem, Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku, przekazali komisarzowi Markowi Sienkiewiczowi akt powołania na Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. 
- Akt powołania komendanta w tym miejscu miał cel – pokazać, że działamy wspólnie, aby służyć ludziom, a przez służbę ludziom służyć Ojczyzny – mówił nadinspektor Kołnierowicz, który zwracając się bezpośrednio do ratowników dodawał: „jesteście nam potrzebni”.
Komisarz Sienkiewicz (45 l.), pochodzi z Białegostoku, a łomżyńską jednostką kieruje już od 11 sierpnia, przy czym dotychczas był pełniącym obowiązki komendanta. (zobacz: Nowy komendant w Łomży).

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 07 października 2016 21:41
Data ostatniej edycji: so, 08 października 2016 10:39:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę