Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Sprzątnij po swoim piesku - bo dostaniesz żółtą kartkę

Jeśli nie sprzątasz po swoim czworonogu możesz otrzymać żółtą kartkę. W mieście trwa akcja informująca o prawidłowych zasadach wyprowadzania psów. Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 10 w Łomży i pracownicy administracji osiedla nr 3 Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od piątku rozwieszają na klatkach schodowych informacje dla właścicieli zwierząt i wręczają upomnienia nie dostosowującym się do przepisów mieszkańcom.

Pomysł akcji wyszedł od lokatorów, później podchwycili go uczniowie. Krzysztof Cieśliński z ŁSM dodaje, że dzieci wręczające ulotki są dobrze przygotowywane do informowania mieszkańców o właściwym sposobie wyprowadzania zwierząt:
Dodajmy, że obowiązek usuwania zanieczyszczeń po czworonogach reguluje uchwała Rady Miejskiej z 28 maja 1997 roku. Mandat za wyprowadzanie psa bez smyczy i kagańca oraz za nie sprzatnięcie po nim nieczystości wynosi 200 złotych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę