Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Chore na ASF dziki idą do nas...

Główne zdjęcie
Aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami w związku z występowaniem wirusa ASF w Polsce. Stan na 30 września 2016 r.

Dziki przenoszące wirusa afrykańskiego pomoru świń są coraz bliżej naszego regionu. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o znalezieniu padłego, chorego na ASF dzika w pobliżu wsi Szorce Kolonia w gminie Trzcianne. To około 1,5 km od wschodnich granic Biebrzańskiego Parku Narodowego i ok. 40 km w linii prostej od Łomży.

Od znalezionego pod Szorcami padłego dzika pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Powyższy przypadek ASF został potwierdzony badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w krajowym laboratorium referencyjnym ds. ASF.  
To nowy, najdalej wysunięty na zachód stwierdzony przypadek występowania ASF u dzików. GLW informuje, że pały dzik znajdował się ok. 71 km od granicy polsko – białoruskiej. Tydzień wcześniej informowano, o znalezieniu padłego, chorego dzika w okolicach wsi Boguszewo Kolonia w gminie Trzcianne. Jest ona oddalona  o ok. 10 km na północny wschód od wsi Szorce.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę