poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Deszcz może przestać padać, ale przyjdą przymrozki

W ciągu ostatniej doby w Łomży i regionie spadło po ok. 23 litry wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, ale np. w Zawadach spadło niemal 40 litrów. Deszcz jeszcze pada, ale już o słabnącym natężeniu. Synoptycy zapowiadają, że w ciągu dnia od południowego wschodu województwa opady będą stopniowo zanikać. Nocą tam, gdzie będzie najmniej chmur, możliwe będą przygruntowe przymrozki do -2°C.

Dziś w ciągu dnia synoptycy zapowiadają zachmurzenie duże z postępującymi stopniowo od południowego wschodu regionu większymi przejaśnieniami. W ślad za tym od południowego wschodu województwa, stopniowo będą zanikać także opady deszczu. Również wiatr, który początkowo ma być umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-wschodni, w południowej połowie województwa stopniowo będzie słabł i skręcał na południowy i południowo-wschodni. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 7°C do 10°C. 
Nocą w południowej połowie województwa zachmurzenie małe i umiarkowane, w połowie północnej zachmurzenie duże i tam okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C na południu do 5°C na północy województwa. W południowej części regionu lokalnie przygruntowe przymrozki do -2°C. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0