Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Seniorzy z Grajewa dostali zniżki

Główne zdjęcie
Grajewska Karta Seniora 60+

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, a 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W najbliższy czwartek – 6 października - jest Łomżyński Dzień Seniora. Październikowe święta seniorów postanowiły uczcić władze Grajewa, które pod koniec września podjęły uchwałę wprowadzającą „Grajewską Kartę Seniora” ze zniżkami 50% od cen karnetów lub biletów jednorazowych w Grajewski Centrum Kultury oraz tutejszym Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W czwartek 6 października w Łomży będzie Seniorada
W czwartek 6 października w Łomży będzie Seniorada

Październikowe „święta” serniorów mają  kształtować odpowiednie społeczne postrzeganie osób po 60. roku życia oraz skłaniać do działań mających zapewnić im dalsze długie godne życie w zdrowiu i zadowoleniu. Do najważniejszych zadań należy walka z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, ułatwienie dostępu do opieki medycznej, a także do pełnego życia kulturalnego i społecznego.
W Łomży w ramach świętowania w czwartek odbędzie się „uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów z udziałem Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego”, a po nim od godz. 12.00 do 16.00 na Starym Rynku ma się odbyć Seniorada. W programie zapisano zabawę przy występach Trio Akord, Senior-Vity oraz Michała Sawickiego i Arkadiusza Korytkowskiego, ale także porady dietetyka, warsztaty makijażu i naukę zumby. Na miejscu będzie można zmierzyć sobie ciśnienie krwi oraz wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. 

„Grajewska Karta Seniora”
Tymczasem w Grajewie radni miasta podczas ostatniej sesji uchwalili program zniżek dla seniorów. „Grajewska Karta Seniora”, ma być – obok wprowadzonej już wcześniej „Grajewskiej Karty Dużej Rodzimy 3+” - elementem polityki społecznej realizowanej przez miasto Grajewo. Program skierowany jest do osób starszych, które ukończyły 60 lat i zamieszkują na terenie miasta. Podstawowymi jego celami są propagowanie prozdrowotnego stylu życia; przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów; aktywizacja społeczna seniorów; kształtowanie pozytywnego wizerunku seniorów; zachęcanie do uczestnictwa w wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i sportowych; poprawa warunków materialnych życia seniorów; oraz  prowadzenie działań w zakresie promocji programów zdrowotnych ukierunkowanych na osoby starsze.
Na początek grajewscy seniorzy zyskali zniżkę 50% od cen karnetów lub biletów jednorazowych za korzystanie z oferty Grajewskiego Centrum Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie. Mogą też zyskać ulgi, rabaty i upusty, które będą udzielać im przystępujący do miejskiego programu partnerzy.
Uchwała Rady Miasta Grajewo w sprawie przyjęcia Programu „Grajewska Karta Seniora” została dziś opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i wejdzie w życie za dwa tygodnie. Seniorzy, aby otrzymać kartę uprawniająca do zniżek, będą musieli złożyć wniosek w Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie. Karta wydawana będzie bezpłatnie, na czas nieokreślony, po pozytywnej weryfikacji wniosku w terminie miesiąca od złożenia kompletnego wniosku. Środki finansowe konieczne do realizacji Programu „Grajewska Karta Seniora” pokrywane będą z budżetu miasta Grajewo.

cz
wt, 04 października 2016 14:03
Data ostatniej edycji: wt, 04 października 2016 14:10:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę