Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Premie dla 306 młodych rolników

306 młodych rolników z województwa podlaskiego otrzyma specjalną „premię” z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przyznane im 100 tysięcy złotych młodzi rolnicy muszą przeznaczyć na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowanie do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie.

Wnioski o przyznanie premii rolnicy mogli składać w kwietniu. Teraz ARiMR zakończyła ocenę wniosków o przyznanie pomocy i ustaliła kolejność jej przysługiwania wg liczby punktów przyznanych poszczególnym wnioskom. Na opublikowane w poniedziałek liście z województwa podlaskiego jest 306 pozycji (publikujemy ją w załączniku). 

Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami ARiMR premia w wysokości 100 tys. złotych będzie wypłacana w dwóch ratach:
I - w wysokości 80% - po spełnieniu przez beneficjenta, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, warunków z zastrzeżeniem których została wydana ww. decyzja;
II - w wysokości 20% - po realizacji biznesplanu.
Zgodnie z przepisami rolnik musi przeznaczyć całą kwotę 100 tys. zł premii na inwestycje dotyczące działalności rolniczej lub przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w swoim gospodarstwie. Ważne jest że co najmniej 70% tej kwoty musi zostać przeznaczone na inwestycje w środki trwałe.

210510110729.png
cz
wt, 04 października 2016 09:13
Data ostatniej edycji: wt, 04 października 2016 09:18:33

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę