Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Zarejestruj umowę żeby dalej odliczać VAT

Tylko do 15 czerwca mają czas podatnicy, którzy użytkują samochody na podstawie umów najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze i odliczają podatek naliczony, na zarejestrowanie w urzędzie skarbowym takiej umowy i uchronienie się tym samym przed utratą prawa do odliczenia

Wprowadzone niedawno zmiany do ustawy o VAT sprawiły, że podatnicy, użytkujący samochody inne niż typowe osobowe na podstawie umów najmu, dzierżawy, leasingu lub innych umów o podobnym charakterze i odliczający podatek naliczony na dotychczasowych zasadach (określonych w art. 86 ust. 3 i 7 ustawy o VAT i obowiązujących do 31.05.2005 r.), zachowają prawo do dalszego pełnego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z takiej umowy, pod warunkiem że umowę zarejestrują we właściwym urzędzie skarbowym do dnia 15 czerwca 2005 r.
Aby dopełnić tych czynności podatnik powinien zgłosić się do właściwego urzędu skarbowego z oryginałem umowy wraz ze zmianami (aneksami) oraz jej kserokopią. Na oryginale umowy zostanie zamieszczona informacja urzędu o fakcie zarejestrowania jej w odpowiedniej pozycji rejestru wraz z podpisem osoby upoważnionej do rejestracji oraz pieczęcią urzędu. Potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopia będzie pozostawiona w urzędzie w celach dowodowych.
Ustawa o podatku od towarów i usług (VAT) zmieniona została ustawą z 21.04.2005 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. nr 90, poz. 756).


Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę