Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Jestem dorosłą kobietą – wybieram życie

Dziś przyszłam do pracy i to w dodatku ubrana na kolorowo, mimo, że mi w duszy smutno. Jestem mężatką, matką trójki dzieci. Mam wyższe wykształcenie. Piszę to, choć nie uważam, że w tej dyskusji są to rzeczy istotne, ale metryczka czasem pozwala odrobinę poznać autora. Nie jestem też „garkotłukiem”, choć ostatnio przypaliłam garnek ;) Mam dość. Jestem zmęczona i zirytowana tym, że również za mnie Kobiety krzyczą, idą na wojnę. Nie mówcie, proszę w imieniu Kobiet, bo nie wszystkie podzielają wasze zdanie.

O co się bijecie, o co walczycie? O możliwość zabijania Waszych Dzieci? Ile z Was stanęło w życiu przed faktycznym wyborem, przed decyzją aborcji? Ile z Was podjęło ją właśnie ze względów medycznych, ochrony zdrowia – swojego lub dziecka? Co tak naprawdę, tak merytorycznie wiecie o aborcji, procedurze, skutkach?
Wiem, że jest to temat szalenie trudny i często bolesny. Jestem psychologiem. Kobiety mówią mi różne rzeczy. Również to, jak bardzo i długo boli „po aborcji”, o syndromie, o tym, że widzą swoje dziecko w snach, że gdyby mogły cofnąć czas…….
Dlaczego nie skupimy swojej wielkiej kobiecej energii na pomocy zgwałconym, chorym, cierpiącym. Na organizowaniu fundacji, leczenia, terapii, wsparcia materialnego. Przecież to właśnie empatia, wrażliwość, czułość są wpisane w naszą kobiecą psychikę. Mamy chronić i dbać o życie. Zostawmy politykę, partie i ich przywódców. Skupmy się na tym co najważniejsze, na Życiu.

Małgorzata Rytel

210510110729.png
cz
pon, 03 października 2016 12:29
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2016 13:26:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę