niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

„Smoleńsk” w Łomży... bedzie jeszcze można zobaczyć

Na dwie środowe projekcje filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego bezpłatne bilety kolportowane przez ratusz rozeszły się w 40 minut. Wejściówki w poniedziałek z samego rana zaczął rozprowadzać wydział komunikacji medialnej i promocji ratusza i choć zgodnie z zasadami mieszkańcy mogli odbierać maksymalnie po dwie wejściówki... już po ósmej biletów nie było. Teraz ratusz zapowiada ponowną akcję przed seansami planowanymi na 17 października. Tym razem dostępne dla mieszkańców będą wszystkie bilety - tj. około 640. Temat filmu pojawił się także podczas obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Radny Maciej Borysewicz
Radny Maciej Borysewicz

Bilety na dzisiejszy pokaz filmu „Smoleńsk”  był bezpłatne, bo sponsorami zorganizowanej przez prezydenta Łomży emisji filmu w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, jest kilka firm w tym dwie miejskie spółki: MPEC i MPWiK. Błyskawiczne ich rozdysponowanie w poniedziałkowy poranek wywołało lawinę podejrzeń 
Według zapewnień miejskich urzędników do rozdysponowania było prawie 400 biletów i wszystkie rozeszły się w 40 minut choć - jak sie okazuje - "lista imienna nie była sporządzona". Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza kolejne sto biletów trafiło do zaproszonych gości, a pozostałe do sponsorów emisji filmu.
Wśród zaproszonych gości byli także miejscy radni. Podczas dzisiejszej sesji radny Maciej Borysewicz, który jak mówił nie jest wielbicielem kina science fiction, ogłosił, że swoje wejściówki chętnie odda mieszkańcom jeśli się jeszcze dziś do niego zwrócą o to. Przy okazji Borysewicz zgłosił do prezydenta interpelacje w której pytał ile pieniędzy na projekcje filmu wydały miejskiej spółki.

Tymczasem dziś rano ratusz poinformował, że w związku z dużym zainteresowaniem bezpłatnym seansem filmu „Smoleńsk”, będą kolejne projekcje. Seanse odbędą się 17 października i wszystkie bilety - tj. około 640  - dostępne będą dla mieszkańców. Akcja ich dystrybucji ma być zorganizowana kilka dni przed wyświetleniem produkcji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0