niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Sikorskiego czeka na pieniądze

Miejscy urzędnicy po raz kolejny przesunęli termin składania ofert w ogłoszonych wiosną przetargach na przebudowę ulicy Sikorskiego w Łomży. Chodzi o dwa ostatnie nieremontowane dotychczas odcinki od ulicy Wyszyńskiego do Al. Legionów, i od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego. Zwłoka powodowana jest brakiem środków. Szacuje się, że na wykonanie prac potrzeba około 19 mln zł. Władze miasta większość środków chcą pozyskać z unijnej dotacji, ale przeciąga się ocena złożonego przez miasto wniosku o wsparcie.

Ul. Sikorskiego, odcinek pomiędzy Al. Legionów - ul. Woj. Polskiego
Ul. Sikorskiego, odcinek pomiędzy Al. Legionów - ul. Woj. Polskiego

Przetargi na przebudowę dwóch odcinków ulicy Sikorskiego w Łomży - od ulicy Wyszyńskiego do Al. Legionów (ok. 270 metrów długości), drugi od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego (ok. 670 metrów) ogłoszono na początku kwietnia. To miejskie fragmenty drogi krajowej nr 63 i jednocześnie ostatnie jeszcze niewyremontowane odcinki ulicy. Władze miasta chcą planują przeprowadzić remont przy wsparciu środkami unijnymi w ramach projektu: „Przebudowa układu komunikacyjnego Łomży w ciągu drogi krajowej nr 63”. Wniosek został złożony do konkursu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wniosek Łomży był jednym z 41, które wpłynęły w odpowiedzi na konkurs. W sumie opiewają one na ponad 6 miliardów złotych przy dostępnej puli środków wynoszącej 2 mln 150 mln zł. Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowało, że aktualny termin zakończenia oceny wszystkich złożonych wniosków, to koniec 2016 roku.

Przypomnijmy że remonty pozostałych odcinków ulicy Sikorskiego od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” przeprowadzono w latach 2013-2014 w ramach projektu współfinansowanego głównie środkami unijnych z RPO Województwa Podlaskiego. Odcinek od Ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zawadzką został wyremontowany w ramach przy okazji budowy Galerii Veneda na zlecenie i za pieniądze tego inwestora.

Zgodnie z planami władz Łomży ostatnie dwa fragmenty ulicy Sikorskiego – jeśli uda się pozyskać dofinansowanie – zostaną zrealizowane do końca listopada przyszłego roku. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0