wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Organicznie produkcji mleka nie będzie wielkie

703 producentów mleka z województwa podlaskiego, złożyło wnioski do Agencji Rynku Rolnego o przyznanie pomocy w związku z ograniczeniem produkcji. Po ich analizie zaakceptowano wnioski od 675 rolników, którzy chcą ograniczyć produkcję mleka o 9 mln 204 kg. Łączna wartość pomocy jaką powinni otrzymać sięga ok. 5 mln zł.

W województwie podlaskim miesięczny skup mleka wynosi ok. 195,5 mln litrów. Jak oceniają pracownicy ARR wnioski o dobrowolne ograniczenie produckji mleka złożyli raczej mali i średni, a nie wielcy producenci.
W skali kraju takich wniosków było prawie 4 tys. Ograniczenie produkcji mleka ma wynieść około 60 mln kg mleka, co stanowi równowartość pomocy w wysokości około 34 mln zł - podała Agencja Rynku Rolnego.
Mechanizm pomocy finansowej dla producentów mleka, za dobrowolne zmniejszenie dostaw, będzie finansowany na jednolitych zasadach w całej UE. Pieniądze - 14 euro za 100 kg zredukowanej ilości mleka – mają otrzymać producenci, którzy w jednym w wyznaczonych przez KE trzymiesięcznych okresów zredukują dostawy mleka do podmiotów skupujących w stosunku do analogicznego trzymiesięcznego okresu poprzedniego roku kalendarzowego. Pierwszy okres redukcji dostaw mleka to miesiące październik - grudzień 2016 r., drugi: listopad 2016 r. - styczeń 2017 r., trzeci: grudzień 2016 r. - luty 2017 r. i czwarty: styczeń - marzec 2017 r. 

Płatności zostaną zrealizowane po złożeniu wniosku o płatność od 1 lutego 2017 r. Agencja Rynku Rolnego przed dokonaniem płatności jest zobowiązana do przeprowadzenia kontroli.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0