Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Zaginęła w lesie

Główne zdjęcie
Ratownicy ruszający na poszukiwanie zaginionej w lesie 71-letniej kobiety. Fot. KPP Grajewo

Blisko dwie godziny trwała akcja poszukiwawcza 71-latki, która zagubiła się podczas grzybobrania. W akcji brali udział policjanci z psem tropiącym strażacy i strażnicy leśni. Szczęśliwie starszej kobiecie nic się nie stało. Tłumaczyła, że straciła orientację w lesie i poszła w złym kierunku.

Do zdarzenia doszło wczoraj w lasach w okolicach wsi Stoczek pod Rajgrodem. 71-letnia mieszkanka tej gminy o poranku wyszła ze znajomymi na grzyby do lasu. W pewnym momencie osoby, które towarzyszyły kobiecie, straciły z nią kontakt. Około godziny 11:30 rodzina zgłosiła zaginięcie prosząc policję o pomoc w poszukiwaniu kobiety. 
- Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci z grajewskiej komendy oraz przewodnik z psem służbowym, a strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie i w Mieczach oraz strażnicy leśni – przekazuje oficer prasowy komendy policji w Grajewie. - Przez blisko 2 godziny strażacy i policjanci przeczesywali krok po kroku teren leśny. Po godzinie 14:00 kobietę odnalazł strażnik leśny w rejonie przystanku autobusowego przy drodze K61 nieopodal miejscowości Pikły, a następnie przekazał mundurowym. Kobieta czuła się dobrze, nie potrzebowała pomocy lekarskiej. Z jej relacji wynikało, że straciła orientację w lesie i poszła w złym kierunku.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, zwłaszcza jeżeli do lasu wybierają się samotnie osoby starsze, mające problemy ze zdrowiem. Radzą aby zabrać ze sobą dobrze naładowany telefon komórkowy i poinformować o takim zamiarze najbliższych, co pozwoli na szybsze odnalezienie osoby w przypadku zaginięcia. Ważne też, by zapamiętywać punkty odniesienia, albo nawet oznaczać je, tak, aby znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Jeśli grzybiarze nie znają terenu, nie powinni zbytnio oddalać się od swoich pojazdów, przystanków, czy stacji kolejowych. A gdy mimo wszystko dojedzie do zaginięcia w lesie policjanci powinni być alarmowani natychmiast. Szybkie zgłoszenie znacznie ułatwia odnalezienie poszukiwanego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę