wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Konsultacje „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” w Grajewie

W czwartek (22.09) w Grajewie odbyły się konsultacje "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". To prezentacja naszych planów i założeń, ale przede wszystkim informacja o co powinniśmy je wzbogacić i uzupełnić - powiedział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego jest to strategia gospodarcza, ale przygotowywana bez oderwania od społeczeństwa. Dlatego opiera się m.in. na koncepcji zrównoważonego rozwoju, czyli wyrównywania szans zarówno wszystkich regionów Polski, jak i mieszkańców różnej wielkości ośrodków.

Zdaniem wiceministra Chorążego - to właśnie małe miasta straciły w ostatnich latach najwięcej, dlatego w "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" mają być traktowane priorytetowo. Według przygotowanej diagnozy - miastami, które najszybciej tracą swoje funkcje społeczno-gospodarcze w województwie podlaskim są: Augustów, Łomża, Zambrów i Hajnówka.

Czwartkowe (22.09) konsultacje w Grajewie to jedno z cyklu spotkań w całej Polsce, w których do końca września 2016 r. uczestniczy kierownictwo Ministerstwa Rozwoju. W piątek wiceminister Paweł Chorąży spotka się o 13:00 z samorządowcami i mieszkańcami w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0