Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Uczniowie zachęcali do zostawienia samochodu

W dniu bez samochodu, uczniowie technikum ochrony środowiska z Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży zachęcali kierowców, aby zostawili swoje auta na parkingu czy w garażu i pojechali do pracy komunikacją publiczną. - Rozdawaliśmy ulotki promujące działania ekologiczne. Zachęcaliśmy mieszkańców do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, jazdy na rowerze oraz zwracaliśmy szczególną uwagę na negatywne konsekwencje używania samochodu jako indywidualnego środka transportu, szczególnie w centrum miasta – przekazuje Katarzyna Mieczkowska z Drzewnej.

- Działania podejmowane przez naszych uczniów w ramach tego dnia mają na celu stworzenie szansy poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego, a także zachęcają do wspierania transportu, który nie narusza równowagi ekologicznej – tłumaczy. - Stanowią one dobrą okazję do zwiększania świadomości ekologicznej łomżyniaków i skłonienia ich do poszukiwania alternatywnych rozwiązań dotyczących transportu oraz do próby zmiany postaw wobec nadmiernej eksploatacji aut. Mamy nadzieję, że czwartkowe wydarzenie skłoni kierowców samochodów osobowych do regularnego korzystania z oferty przewozowej naszego miasta i jednocześnie do poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę