Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Pijany wpadł nocą

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-letni mieszkaniec podzambrowskiej gminy Rutki, który po północy i niepostrzeżenie usiłował przejechać krajową „ósemką”. Jak się okazało mężczyzna miał też aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W ręce policji wpadł dzięki innemu kierowcy, który zaalarmował funkcjonariuszy widząc przed sobą osobowego opla jadącego całą szerokością jezdni i zahaczającego o niektóre ze słupków ostrzegawczych.

Policja informuje, ze oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu otrzymał 30 minut po północy. Dzwoniący 29-letni mężczyzna przekazywał, że na drodze krajowej nr 8 na wysokości miejscowości Kossaki, jedzie przed nim w kierunku Białegostoku podejrzanie zachowujący się kierowca. Osobowy opel miała jechać całą szerokością jezdni zahaczając o niektóre ze słupków ostrzegawczych. Mężczyzna pojechał za jadącym zygzakiem oplem nawet, gdy jego kierowca po pewnym czasie zjechał na jedną z posesji pobliskiej miejscowości parkując opla w stodole. Cały czas informował też policje opisując zataczającego się mężczyznę, który wysiadł z samochodu. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze okazało się, że 37-letnie mieszkaniec gminy Rutki, który przyjechał oplem, ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na jaw wyszło także, że posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Mężczyzna został zatrzymany i ma odpowiadać przed sądem.
Policja chwali zaś 29-latka, który wykazał się postawą godną naśladowania. Przypominają także, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę