Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

W czwartek eMPeki darmowe

Przypadający 22. września światowy dzień bez samochodu w Łomży uczczony będzie tradycyjnie już zawieszeniem na jeden dzień obowiązku kupowania biletów do autobusów komunikacji miejskiej. Zgodnie z podpisanym przez prezydenta miasta zarządzeniem, w czwartek do bezpłatnych przejazdów uprawnieni będą wszyscy pasażerowie MPK podróżujący autobusami w granicach administracyjnych Łomży.

EMPeKowska Biblioteka Mobilna (fot. MPK Łomża)
EMPeKowska Biblioteka Mobilna (fot. MPK Łomża)

Dzień bez Samochodu jest międzynarodową kampanią proekologiczną wieńczącą Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego celem jest wspomaganie proekologicznych idei mających na celu zmniejszenie ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2004 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska. 

Podróż z książką
Przy okazji bezpłatnej jazdy po mieście łomżanie będą mieli okazję sprawdzić jak funkcjonuje EMPeKowska Biblioteka Mobilna. Zainstalowano ją w autobusem o numerze bocznym 212, który i po raz pierwszy ruszyła w miasto w środę. W czwartek rano będzie kursował na linii na „10”, a po południu na „5”. 
- EMPeKowska Biblioteka Mobilna  nie wymaga zapisów, pieczątek ani żadnych innych formalności. Książkę może wziąć każdy, kto zechce – zachęca MPK. - Pierwszy księgozbiór zebraliśmy wśród pracowników MPK, ale do jego uzupełniania zapraszamy też naszych pasażerów – jeśli mają niepotrzebne książki, które chcą oddać innym – nasz bibliobus to właśnie miejsce na to. Jeśli książek będzie bardzo dużo filie EMpPeKowskiej Biblioteki Moblinej pojawią się w kolejnych autobusach – zapowiada kierownictwo zakładu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę