Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy petycją wymusili zmiany na Zawadzkiej

Główne zdjęcie
zdjęcie ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Łomży

Chodzi o trwającą od kilku tygodni przebudowę fragmentu ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Przykoszarowej. Ulica, która dotychczas była jednojezdniowa teraz ma być dwujezdniowa. Największe zmiany dotyczyć będą skrzyżowania ulicy Zawadzkiej z ulicami Porucznika Łagody i Niemcewicza. Zgodnie z opublikowaną przez miejskich urzędników stałą organizacją ruchu, jaka ma być wprowadzona po wykonaniu modernizacji Zawadzkiej, z obu ulic zjazd w nią ma być możliwy jedynie w prawą stronę, a na skrzyżowaniu nie zaplanowało budowy sygnalizacji świetlnej. Przeciwko temu zaprotestowali mieszkańcy, którzy przed tygodniem opublikowali petycję w tej sprawie do prezydenta Łomży. Po tygodniu ratusz podał, że prezydent podjął decyzję, aby zrealizować te postulaty. „Zwłaszcza postawienie sygnalizacji świetlnej wydaje się koniecznością” - czytamy w komunikacie.

O petycji w sprawie ul. Zawadzkiej pisaliśmy 13. września „Petycja w sprawie Zawadzkiej”.
„Prosimy o wstrzymanie prac przebudowy ulicy Zawadzkiej i przedstawienie projektu skrzyżowania ulicy Zawadzkiej z ulicą Porucznika Łagody oraz z ulicą Sybiraków, odpowiadającego potrzebom mieszkańców” - napisali autorzy petycji do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego opublikowanej w serwisie petycje.pl. Domagali się sygnalizacji świetlnej, która ułatwi pokonywanie skrzyżowania dzieciom idącym do pobliskiej szkoły oraz umożliwienia jazdy na wprost z ul. Niemcewicza w ul. Porucznika Łagody i w drugą stronę. Petycja szybko zyskała poparcie mieszkańców. Niektórzy w komentarzach argumentowali dlaczego zmiana planów jest konieczna:

 • „Zgadzam się w 100% z petycją w/w osób. Aktualny projekt to zagrożenie dla bezpieczeństwa i dzieci i dorosłych. Tylko sygnalizacja!!!”
 • „To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne a przede wszystkim jest bardzo oblężone przez ruch pieszy i kołowy. Potrzebna jest sygnalizacja świetlna.”
 • „Ciągle widzę tam dzieci które boją się przejść przez ulicę, przy 4 pasach to dopiero będzie wyzwanie.”
 • „Mam dziecko które w przyszłości będzie chodzić do szkoły nr 10 i przedszkola. Popieram petycje”
 • „Obowiązkiem każdego jest przeciwstawiać się złu”
 • „Absurdem jest aby z ul. Por. Łagody nie można było wjechać w ul. Niemcewicza, utrudni to komunikację w tym miejscu i zwiększa niebezpieczeństwo.”
 • „Jeśli na opisywanym skrzyżowaniu nie będzie przejścia i sygnalizacji świetlnej to uważam to za skandal, ulica prowadzi do szkoły i przedszkoli!!!”

Teraz – jak czytamy w komunikacie na stronie intranetowej ratusza – petycja „spotkała się ze zrozumieniem i akceptacją przedstawionych w niej oczekiwań”. 
- Założenia będą wprowadzone do projektu, a następnie zostanie zlecone ich wykonanie – zapewnia prezydent Chrzanowski, który sfotografował się z grupką dzieci przy przebudowywanym skrzyżowaniu. 
W komunikacie napisano, że „zmiany w projekcie ułatwią mieszkańcom pobliskich osiedli drogę do pracy oraz szkoły. Zwłaszcza postawienie sygnalizacji świetlnej wydaje się koniecznością”
- Chciałbym, aby dzieci czuły się bezpiecznie w czasie dojścia i powrotu z lekcji. Kwestie związane z bezpieczeństwem mieszkańców Łomży są dla mnie priorytetowe – podaje ratusz podsumowanie prezydenta.a

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę