środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Radna za radną

Irena Anna Gorzoch obejmie mandat radnego Łomży, z którego zrezygnowała Bogumiła Olbryś. Komisarza Wyborczego w Łomży, sędzia Jan Leszczewski, wydał w poniedziałek postanowienie w tej sprawie. Gorzoch i Olbryś były kandydatki z listy PiS. W wyborach 16. listopada 2014 roku będącą na 8 miejscu listy wyborczej Irena Gorzoch zdobyła 145 głosów poparcia.

Poniedziałkowe postanowienie Komisarza Wyborczego w Łomży w sprawie obsadzenia mandatu radnego Rady Miejskiej Łomży  została ogłoszone już w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Komisarz stwierdza w nim „obsadzenie mandatu radnego Rady Miejskiej Łomży w okręgu wyborczym Nr 2 przez Panią Irenę Annę Gorzoch z listy nr 3 KW Prawo i Sprawiedliwość.”

W okręgu wyborczym nr 2 obejmującym m.in. osiedla Łomżycę i Maria obsadzanych jest 5 mandatów radnych Rady Miasta Łomża. Przed dwoma laty trzy z nich zdobyli kandydaci PiS - Bogumiła Olbryś - 565 głosów poparcia, Marianna Jóskowiak - 324 głosów poparcia i Janusz Sławomir Mieczkowski – 206 głosów poparcia.

Po rezygnacji z mandatu radnej przez Bogumiłę Olbryś, która została dyrektorem Wety, zgodnie z kodeksem wyborczym mandat obejmuje kolejna pod względem uzyskanego w wyborach poparcia osoba z tej samej listy wyborczej. W listopadzie 2014 roku czarty wynik wyborczy na liście PiS w tym okręgu - 145 głosów poparcia - osiągnęła Irena Anna Gorzoch, która na najbliższej sesji ma złożyć ślubowanie i formalnie objąć zwolniony mandat radnej Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0