Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niebrzydowski szefem ODR-u

Główne zdjęcie
Adam Niebrzydowski nowy dyrektor ODR Szepietowo

Adam Niebrzydowski (40 lat) został nowym dyrektorem Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Podpisane przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela powołanie odebrał wczoraj po południu. Niebrzydowski to wykształcony rolnik ze wsi Bronaki-Olki w gminie Jedwabne, ale także wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej i radny PiS w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Adam Niebrzydowski z wykształcenia jest inżynierem rolnictwa. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni około 40 ha, liczącym 30 krów dojnych oraz zajmował się doradztwem rolniczym. Od roku 2007 działa w Podlaskiej Izby Rolniczej. W roku 2011 objął funkcję przewodniczącego Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży i funkcję tę pełni do dziś. W ubiegłym roku została wiceprezesem Podlaskiej Izby Rolniczej, a w styczniu tego roku objął mandat radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego zwolniony przez wybranego na posła na Sejm Kazimierza Gwiazdowskiego.
Niebrzydowski zapowiada, że jako dyrektor ODR w Szepietowie będzie chciał wprowadzić w placówce zmiany „struktury zarządzania”. Zapowiada wzmocnienie roli doradców rolniczych i poprawę warunków ich pracy – także w wymiarze materialnym.  
- Ze względu na niskie zarobki tracimy wykwalifikowaną kadrę. Trzeba to zatrzymać – mówi. 
Zapowiada także „zbliżenie doradców do rolników”.
- Rolnicy więcej oczekują – mówi podkreślając, że jako rolnik i działacz samorządu rolniczego widzę te braki. 
Niebrzydowski zapowiada także dostosowanie ODR Szepietowo do przygotowywanych przez ministerstwo rolnictwa zmian w organizacji agencji obsługujących rolnictwo i powołania Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich.

System doradztwa rolniczego w Polsce składa się z 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego (ODR) oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (CDR). Od września wszystkie ośrodki doradztwa rolniczego ponownie podlegają ministrowi rolnictwa. Dotychczas Centrum w Brwinowie funkcjonowało jako państwowa osoba prawna i podlega bezpośrednio ministrowi rolnictwa, a ODR-y samorządom wojewódzkim.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę