poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Niebrzydowski szefem ODR-u

Adam Niebrzydowski (40 lat) został nowym dyrektorem Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Podpisane przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela powołanie odebrał wczoraj po południu. Niebrzydowski to wykształcony rolnik ze wsi Bronaki-Olki w gminie Jedwabne, ale także wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej i radny PiS w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Adam Niebrzydowski nowy dyrektor ODR Szepietowo
Adam Niebrzydowski nowy dyrektor ODR Szepietowo

Adam Niebrzydowski z wykształcenia jest inżynierem rolnictwa. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni około 40 ha, liczącym 30 krów dojnych oraz zajmował się doradztwem rolniczym. Od roku 2007 działa w Podlaskiej Izby Rolniczej. W roku 2011 objął funkcję przewodniczącego Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży i funkcję tę pełni do dziś. W ubiegłym roku została wiceprezesem Podlaskiej Izby Rolniczej, a w styczniu tego roku objął mandat radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego zwolniony przez wybranego na posła na Sejm Kazimierza Gwiazdowskiego.
Niebrzydowski zapowiada, że jako dyrektor ODR w Szepietowie będzie chciał wprowadzić w placówce zmiany „struktury zarządzania”. Zapowiada wzmocnienie roli doradców rolniczych i poprawę warunków ich pracy – także w wymiarze materialnym.  
- Ze względu na niskie zarobki tracimy wykwalifikowaną kadrę. Trzeba to zatrzymać – mówi. 
Zapowiada także „zbliżenie doradców do rolników”.
- Rolnicy więcej oczekują – mówi podkreślając, że jako rolnik i działacz samorządu rolniczego widzę te braki. 
Niebrzydowski zapowiada także dostosowanie ODR Szepietowo do przygotowywanych przez ministerstwo rolnictwa zmian w organizacji agencji obsługujących rolnictwo i powołania Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich.

System doradztwa rolniczego w Polsce składa się z 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego (ODR) oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (CDR). Od września wszystkie ośrodki doradztwa rolniczego ponownie podlegają ministrowi rolnictwa. Dotychczas Centrum w Brwinowie funkcjonowało jako państwowa osoba prawna i podlega bezpośrednio ministrowi rolnictwa, a ODR-y samorządom wojewódzkim.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0