czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁKS lepszy od Legii

2 : 0 ŁKS Łomża pokonał drugi zespół Legii Warszawa. Mecz został rozegrany na stadionie przy Łazienkowskiej. Łomżanie przez całe spotkanie przeważali i wygrali zasłużenie. Gole dla ŁKS-u strzelili Chioma Chiemeze i Karol Bortnik. Po 29 kolejkach łomżanie awansowali na 3 miejsce w tabeli i jeżeli Znicz Pruszków przegra za tydzień z Olsztynem, a łomżanie wygrają z Kozienicami to my zagramy w barażach o II ligę.

Łomżanie w Warszawie zagrali z werwą. Ten mecz mógł przekreślić marzenia..., ale w ładnym stylu wygraliśmy - mówił po spotkani Adam Kamiński – obrońca ŁKS Browar Łomża. Jadą do stolicy piłkarze ŁKS-u mówili, że jadąc po trzy punkty i tak też zagrali... od pierwszego gwizdka sędziego łomżanie przeważali, ale pierwszy raz bramka legionistów padła dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 43. gola strzelił Chioma Chiemeze. Legioniści niemal natychmiast mieli okazję do wyrównania. Niebezpiecznie pod bramką Kamila Ulmana zrobiło się w ostatniej minucie pierwszej części meczu, gdy legioniści wykonali rzut rożny. Piłkę z linii bramki wybił Adam Kamiński...

Po przerwie obraz gry zasadniczo się nie zmienił. Łomżanie przeważali, a druga Legia nie zagrażała bramce Ulmana. W około 70. Karol Bortnik podniósł wynik meczu na 2 : 0 dla ŁKS-u.
Do końca spotkania łomżanie mieli jeszcze kilka okazji na strzelenie goli, ale się nie udało...

Niemniej mecz zakończył się zwycięstwem łomżan i dodatkowymi trzema punktami w tabeli.
Dziś jeden z rywali łomżan do „baraży” Ceramika Paradyż przegrała z MG MZKS Kozienice 2 : 0. Po 29. kolejce spotkań łomżanie są na 3 miejscu w tabeli z 48 punktami. Przed ŁKS-em jest Finishparkiet (Drwęca) Nowe Miasto Lubawskie z 56 punktami – mają już zapewniony awans do II ligi, i Znicz Pruszków z 51. punktami. Gdyby ŁKS za tydzień wygrał z Kozienicami, a Znicz przegrał z OKS Olsztyn... w barażach o II ligę zagramy my.

Już dziś piłkarze ŁKS-u zapraszają na ostatni i najważniejszy mecz sezonu. ŁKS Łomża - MG MZKS Kozienice na stadionie przy ul. Zjazd w sobotę 11 czerwca o godz. 16.00