Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Most w Ostrołęce tylko dla małych samochodów

Główne zdjęcie
Dwa mosty przez Narew w Ostrołęce. Ograniczenia w ruchu wprowadzane są na "starym" moście - tym na pierwszym planie, którym prowadzi droga krajowa nr 61. (fot. UM Ostrołęka)

Władze Ostrołęki poinformujemy, że w wyniku badań przeprowadzonych w ramach przeglądu specjalnego mostu na rzece Narew w ciągu drogi krajowej nr 61 w Ostrołęce utrzymane zostaje dotychczasowe ograniczenie nośności przeprawy. Po moście mogą nadal jeździć jedynie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony i obowiązuje je ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ograniczenia dla samochodów jadących mostem w ciągu drogi krajowej nr 61 przez Ostrołękę wprowadzono pod koniec lipca ze względu na specjalistyczne badania mostu, które określą dalsze zasady użytkowania tego obiektu. Teraz władze miasta otrzymały już wyniki tych badań i przedłużyły wprowadzone wówczas zakazy wjazdu na przeprawę ciężkich samochodów. 
- Utrzymanie ograniczeń  jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu, gdyż dalsza, nawet krótkotrwała, eksploatacja pod pełnym obciążeniem może grozić awarią, a nawet katastrofą budowlaną – przekazuje Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy prezydenta Ostrołęki.
Zapowiada, że przeprawa będzie nadal monitorowana, a co dwa miesiące wykonywane będą bieżące przeglądy stanu konstrukcji mostu, po których podejmowane będą decyzje odnośnie modyfikacji warunków bezpiecznej eksploatacji przeprawy.
- Jednocześnie informujemy, że Miasto podjęło starania o uruchomienie przeprawy tymczasowej, dostosowanej do obciążenia ciężarowego, która na okres przebudowy starego mostu na Narwi przejęłaby w całości ruch pojazdów w drodze krajowej przez rzekę Narew w Ostrołęce – podał Dorobiński.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę