Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Geppert na urodzinach... MPWiK

Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Prezes Zarządu MPWiK w Łomży. Srebrny przyznano wiceprezesowi Gilbertowi Okulicz-Kozarynowi a brązowe otrzymało kilkunastu innych pracowników spółki. W ten sposób kończył się drugi i zarazem ostatni dzień obchodów jubileuszu 75 lecia istnienia w Łomży zakładu wodno-kanalizacyjnego. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o., istnienie już 10 lat i to był kolejny powód do świętowania.

Na specjalną, jubileuszową galę do Urzędu Wojewódzkiego, przybyli m.in.: Wojewoda Podlaski Marek Strzaliński i Dyrektor Generalny w Ministerstwie Środowiska Andrzej Dworzak. W komplecie stawił się również zarząd miasta. Pracownicy i zasłużeni dla firmy otrzymali poza tym odznaki resortowe „Za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej”.Przyznano również wyróżnienia i dyplomy Zarządu spółki i Prezydenta Miasta.

Specjalne słowa uznania wiceprezes spółki skierował pod adresem, pierwszego dyrektora zakładu wodno-kanalizacyjnego w Łomży po II Wojnie Światowej, Ludwika Kamińskiego. To on w najcięższym momencie dla miasta, doprowadził do odbudowy sieci. Problemów było aż nadto. Rozgrabione przez okupantów urządzenia, wysadzone instalacje, brak prądu. Zaraz po wojnie energię do rozruchu systemu wodno-kanalizacyjnego uzyskiwano z procesu palenia torfu. Ten natomiast przywożono z torfowisk niedaleko wsi Kupiski.

Z okazji jubileuszu łomżyński MPWiK otrzymał kilkadziesiąt listów gratulacyjnych. Miedzy innymi od Ministra Środowiska i Krajowego Duszpasterza Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Były też depesze z życzeniami od współpracowników i podobnych firm w całym kraju, których przedstawiciele nie mogli dotrzeć na uroczystości jubileuszowe.

Piątkową imprezę, swoim występem uświetniła Edyta Geppert
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę