piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Narażał życie, został doceniony przez ministra

Kilka dni temu obezwładnił pijanego, który piłą łańcuchową groził sąsiadom, a teraz otrzymał wyróżnienie do szefa MSWiA. Mł. asp. Krzysztof Ciszyński, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, znalazł się w grupie 10 dzielnicowych uhonorowanych przez ministra Mariusza Błaszczaka.

Minister Mariusz Błaszczak i nagradzani funkcjonariusze wśród których jest także mł. asp. Krzysztof Ciszyński, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie
Minister Mariusz Błaszczak i nagradzani funkcjonariusze wśród których jest także mł. asp. Krzysztof Ciszyński, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

Nietypowe zdarzenie rozgrywało się w sobotę we wsi Wierzbno pod Grajewem. Wzywający policję mieszkańcy alarmowali, że pijany mężczyzna wymachuje włączoną piłą motorową i starszy dzieci. Gdy patrol dotarł na miejsce mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie i wymachiwał przed funkcjonariuszami włączoną na pełnych obrotach piłą i groził im śmiercią. Mł. asp. Krzysztof Ciszyński przy użyciu gazu i pałki obezwładnił agresywnego „pilarza”. Okazało się, że 26-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 
- To jest właśnie etos służby, który staramy się przywrócić i umocnić w polskiej policji. To buduje zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy - zaznaczył Mariusz Błaszczak podkreślając wyjątkowe zachowanie policjantów. 

Zatrzymany przez policjanta z Grajewa mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa gróźb karalnych, czynnej napaści na funkcjonariuszy i naruszenia miru domowego i decyzją sądu został zamknięty na trzy miesiące w areszcie tymczasowym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0