Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zmarła Matka Ksieni Klasztoru Benedyktynek w Łomży

3 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 18 w Klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży po długiej i ciężkiej chorobie zmarła matka ksieni Laurencja Helena Bokuniewicz. Matka Ksieni urodziła się w parafii Raczki w obecnej Diecezji Ełckiej. Do łomżyńskiego klasztoru wstąpiła w lipcu 1959 roku.


Profesję zakonną złożyła 6 stycznia 1961 roku. Od 1991 roku była Matką Ksienią czyli najwyższą przełożoną tutejszego opactwa Benedyktynek. Pełniła tę funkcję nieprzerwanie do końca swojego życia.
Przełożona klasztoru Benedyktynek zmarła w otoczeniu modlących się sióstr. Swoje cierpienie i chorobę ofiarowała w intencji opactwa i należących do niego sióstr oraz za nowe powołania do zgromadzenia Benedyktynek.
Pogrzeb matki ksieni Laurencji Heleny Bokuniewicz odbędzie się we wtorek 7 czerwca o 8 rano w kościele klasztornym. Uroczystościom żałobnym będzie przewodniczył biskup łomzyński Stanisław Stefanek. Przełożona Klasztoru Benedyktynek w Łomży zostanie pochowana w podziemiach kościoła klasztornego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę