Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pijany z piłą łańcuchową groził sąsiadom i policjantom

O nietypowym zdarzeniu informują policjanci z Grajewa. Pijany mężczyzna w jednej z okolicznych wsi wymachując włączoną piłą motorową i starszy dzieci. Gdy patrol dotarł na miejsce mężczyzna nadal zachowywał się agresywnie i wymachiwał przed funkcjonariuszami włączoną na pełnych obrotach piłą. Został obezwładniony i zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał sąd wsadził go na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Zdarzenia rozgrywały się w sobotę przed godzina 17:00. To wówczas dyżurny grajewskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z okolicznych miejscowości biega mężczyzna z włączoną piłą motorową i starszy dzieci. Skierowany na miejsce policyjny patrol na jednej z posesji zastał młodego mężczyznę, który stał z włączoną piłą motorową. Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Grajewie mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem, wymachiwał przed nimi włączoną na pełnych obrotach piłą i groził im śmiercią. 
- Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć gazu i pałki służbowej, żeby obezwładnić napastnika, ale młody mężczyzna cały czas zachowywał się bardzo agresywnie – przekazuje policja. - Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 
Z ustaleń mundurowych wynikało, że wcześniej  26-latek poszedł z piłą motorową do sąsiadów i straszył ich, że ich pozabija. Wtedy mieszkańcy posesji wezwali na pomoc Policję. 

Zatrzymany mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a w poniedziałek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa gróźb karalnych, czynnej napaści na funkcjonariuszy i naruszenia miru domowego. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Grajewie zastosował wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę