Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Celnicy na tropie

Nielegalnie sprowadzone do Polski papierosy, alkohol niewiadomego pochodzenia oraz podrabiane zabawki przechwycili celnicy z Łomży. Wobec osób u których je ujawniono wszczęto już postępowania karne,

Najpierw celnicy skontrolowali jedną z prywatnych posesji w podłomżyńskiej wsi. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 34-letnia właścicielka gospodarstwa może trudnić się handlem nielegalnym alkoholem. Podczas przeszukania mieszkania kobiety funkcjonariusze znaleźli 43 butelki z alkoholem niewiadomego pochodzenia o mocy 40 i 60 % (w sumie 31 litrów). Wobec właścicielki posesji wszczęto sprawę karną skarbową rekwirując nielegalny towar. Grozi jej kara grzywy.

Kolejne ujawnienia miało miejsce również pod Łomżą – na drodze wojewódzkiej nr 677. Tam celnicy zatrzymali do kontroli dostawczego volkswagena kierowanego przez 30-letniego obywatela Ukrainy. Podczas rewizji auta funkcjonariusze znaleźli w nim ponad 1000 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Mężczyźnie celnicy przedstawili zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego zabezpieczając wykrytą kontrabandę.

Z kolei zatrzymaniem 200 artykułów (głównie zabawek) bezprawnie oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi zakończyła się kontrola celników w jednym z zambrowskich sklepów. Wobec jego właściciela funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli postępowanie karne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę