Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Petycja w sprawie Zawadzkiej

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ulicy Zawadzkiej z ulicami Porucznika Łagody i Niemcewicza

„Prosimy o wstrzymanie prac przebudowy ulicy Zawadzkiej i przedstawienie projektu skrzyżowania ulicy Zawadzkiej z ulicą Porucznika Łagody oraz z ulicą Sybiraków, odpowiadającego potrzebom mieszkańców” - czytamy w petycji do prezydenta Łomży jaka pojawiła się w serwisie petycje.pl. Autorzy twierdzą, że pod „papierową” jej wersją w ciągu kilku dni zebrali prawie 600 podpisów, a akcja dopiero się rozpoczyna.

Chodzi o trwającą od kilku tygodni przebudowę fragmentu ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Przykoszarowej. Ulica, która dotychczas była jednojezdniowa teraz ma być dwujezdniowa. Przebudowane będą także skrzyżowania, ale w największym stopniu zmienić ma się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Zawadzkiej z ulicami Porucznika Łagody i Niemcewicza. To dotychczas jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście, które też często zwłaszcza rano przed godz. 8. i po południu ok. 16. blokowało się. Okazuje się, że na tym skrzyżowaniu miasto nie planuje budowy sygnalizacji świetlnej. Zgodnie z opublikowaną przez miejskich urzędników stałą organizacją ruchu, jaka ma być wprowadzona po wykonaniu modernizacji Zawadzkiej, z obu ulic zjazd w nią ma być możliwy jedynie w prawą stronę. 

W opublikowanej w portalu petycje.pl petycji w sprawie modernizacji ulicy Zawadzkiej mieszkańcy zwracają się do prezydenta Łomży z prośbą o:
1. Zapewnienie bezpiecznego przejścia dla pieszych przez ulicę Zawadzką przy skrzyżowaniu z ulicą Niemcewicza poprzez instalację sygnalizacji świetlnej lub zatrudnienie osoby do przeprowadzania dzieci.
W tym miejscu nasze dzieci przechodzą w drodze do szkoły. Jest tutaj planowana ulica dwujezdniowa, a na takich przejściach często zdarzają się wypadki z udziałem pieszych.
2. Możliwość wyjazdu z ulicy Porucznika Łagody wprost w ulicę Niemcewicza lub w przypadku nakazu skrętu w prawo o możliwość zawrócenia przed Rondem Solidarności.
Duża część mieszkańców ulicy Kazańskiej, Łagody i Sybiraków wozi dzieci do Szkoły Podstawowej Nr 10, Przedszkola nr 14 i 15 lub wyjeżdża do pracy w kierunku ulicy Niemcewicza. Nakaz skrętu w prawo z ulicy Porucznika Łagody i brak możliwości zawrócenia przed rondem utrudni nam sprawny wjazd w ulicę Niemcewicza i skomplikuje przemieszczanie się mieszkańców osiedla.
Prosimy o wstrzymanie prac przebudowy ulicy Zawadzkiej i przedstawienie projektu skrzyżowania ulicy Zawadzkiej z ulicą Porucznika Łagody oraz z ulicą Sybiraków, odpowiadającego potrzebom mieszkańców. Budowa tej ulicy według aktualnego projektu sparaliżuje ruch w tym miejscu, spowoduje korki i znacznie wydłuży czas dojazdu do pracy, szkoły, przedszkola, natomiast przejście dla pieszych na dwupasmowej ulicy bez sygnalizacji świetlnej będzie niebezpieczne dla dzieci, uczęszczających do największej Szkoły Podstawowej w mieście. 

Teraz każdy, kto popiera tę petycję może podpisać się pod nią na portalu petycje.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę