niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Pożar w lesie

Suche i gorące powietrze, które od kilku dni utrzymuje się nad regionem sprawiło, że pogorszyła sytuacja pożarowa w lasach regionu. Tylko w weekend łomżyńscy strażacy wyjeżdżali trzykrotnie do gaszenia pożarów lasów i trawy. Najbardziej niebezpieczna sytuacja miała miejsce w niedziele popołudnie w lesie pomiędzy Kownatami a Dobrzyjałowem. Ogień pojawił się w młody lesie i płomienie ze palącej ściółki zaczęły już przedostawać się na wierzchołki drzew. Strażacy mówią, że gdyby przybyli trochę później pożar mógłby objąć wielkie obszary lasu.

Na szczęście dzięki szybkiej i zmasowanej akcji strażaków – do gaszenia pożaru skierowano trzy zastępy strażaków zawodowych i ochotników – pożar lasu udało się opanować i szybko ugasić. Spaliło się około 10 arów poszycia leśnego. Na razie nie wiadomo co spowodowało pożar, ale w większości tego typu przypadków winny jest człowiek.
Potwierdzić to może akcja strażaków z piątkowego popołudnia. Wówczas też wyjechali do pożaru w lesie w okolicach wsi Siestrzanki w gminie Jedwabne. Okazało się, że było to niezagaszone ognisko o powierzchni około 8 m2. Jak informują strażacy w okolicy ogniska nie było widać żadnych ludzi.
W weekend strażacy gasili także pożar suchej trawy przy drodze pomiędzy wsiami Chmielewo i Grądy w gminie Nowogród. Pożar mógł spowodować wyrzucony z przejeżdżającego samochodu niedopałek papierosa.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0