Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pożar w lesie

Suche i gorące powietrze, które od kilku dni utrzymuje się nad regionem sprawiło, że pogorszyła sytuacja pożarowa w lasach regionu. Tylko w weekend łomżyńscy strażacy wyjeżdżali trzykrotnie do gaszenia pożarów lasów i trawy. Najbardziej niebezpieczna sytuacja miała miejsce w niedziele popołudnie w lesie pomiędzy Kownatami a Dobrzyjałowem. Ogień pojawił się w młody lesie i płomienie ze palącej ściółki zaczęły już przedostawać się na wierzchołki drzew. Strażacy mówią, że gdyby przybyli trochę później pożar mógłby objąć wielkie obszary lasu.

Na szczęście dzięki szybkiej i zmasowanej akcji strażaków – do gaszenia pożaru skierowano trzy zastępy strażaków zawodowych i ochotników – pożar lasu udało się opanować i szybko ugasić. Spaliło się około 10 arów poszycia leśnego. Na razie nie wiadomo co spowodowało pożar, ale w większości tego typu przypadków winny jest człowiek.
Potwierdzić to może akcja strażaków z piątkowego popołudnia. Wówczas też wyjechali do pożaru w lesie w okolicach wsi Siestrzanki w gminie Jedwabne. Okazało się, że było to niezagaszone ognisko o powierzchni około 8 m2. Jak informują strażacy w okolicy ogniska nie było widać żadnych ludzi.
W weekend strażacy gasili także pożar suchej trawy przy drodze pomiędzy wsiami Chmielewo i Grądy w gminie Nowogród. Pożar mógł spowodować wyrzucony z przejeżdżającego samochodu niedopałek papierosa.


200609064623.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę