sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Trzy oferty na remont drogi przez Kolno

Niespełna 21 milionów złotych to najniższa cena za jaką drogowcy chcą podjąć się przebudowy prowadzących w ciągu drogi krajowej nr 63 dwóch głównych ulic Kolna. Na przetarg ogłoszony przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęły trzy oferty. Najtańszą złożyło konsorcjum dwóch firm z Łomży i jednej z Pisza.

Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)
Główne ulice Kolna – Księcia Janusza i Wojska Polskiego będą gruntownie przebudowane. (fot UM Kolno)

Ulice Księcia Janusza i Wojska Polskiego to najbardziej zatłoczone ulice w Kolnie. Szczególnie duży ruch jest notowany na nich w sezonie letnim, bo trasą tą jadą turyści z centralnej i południowej Polski na wypoczynek na Mazury - do Pisza, Mikołajek  czy Giżycka. Ruchliwa droga przecina Kolno prawie dokładnie na dwie połowy i w okresach wzmożonego ruchu jest olbrzymi problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych i przejazdem do przeciwległych części miasta.
Teraz ulice o długości około dwóch i pół kilometra od wykonanego już wcześniej ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 z ulicami Dębową i Towarową, aż po wyjazd z Kolna w kierunku Łomży mają być gruntownie przebudowane i poszerzone o jeden pas ruchu. Powstaną też nowe ronda i pierwsze w Kolnie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wybrany w przetargu wykonawca ma zaprojektować i wykonać remont w terminie do 31. lipca 2019 r.
W tym tygodniu minął termin składania ofert przez zainteresowanych wykonawców. Wpłynęły trzy. Najtańsza jest oferta konsorcjum firm z Łomży i Pisza, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży. Zaproponowana cena to 20 mln 732 tys. 423 zł i 3 gr.
Oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych „OSTRADA” z Ostrołęki jest o blisko 8 milionów droższa, a cena zaproponowana przez firmę STRABAG wynosi ponad 35 mln zł. 
Teraz urzędnicy z GDDKiA w Białymstoku muszą ocenić wszystkie złożone oferty  i wybrać najlepszą z nich.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0