Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Islamscy terroryści byli w Łomży

W maju ubiegłego roku w Łomży zatrzymano Czeczenów z siatki zajmującej się m.in. zbieraniem pieniędzy dla tzw. państwa islamskiego. O sprawie niewiele można było się dowiedzieć, bo mężczyzn zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a prowadzone w tej sprawie w Białymstoku śledztwo było tajne. Teraz, jak podało radio RMF FM, śledztwo zostało zakończone i jest akt oskarżenia przeciwko czterem obywatelom rosyjskim narodowości czeczeńskiej. Mężczyźni zostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i gromadzenie środków na wsparcie terrorystycznej działalności tak zwanego Państwa Islamskiego.

Jak podaje RMF FM, podczas śledztwa ustalono, że Czeczeni byli członkami międzynarodowej siatki działającej między innymi w Białymstoku, Łomży, Warszawie, a także w Turcji. Zbierali dla ISIS pieniądze, ale mieli też rekrutować bojowników do walk w Syrii oraz Iraku, organizować pomoc medyczną dla terrorystów - jednemu z nich trzeba było usunąć pocisk z klatki piersiowej, oraz kupowali sprzęt wojskowy dla ISIS - w tym plecaki i celowniki optyczne.

Radio podaje, że w Polsce Czeczeni przebywali legalnie. Grozi im teraz 12 lat więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę