Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Strefa zagrożona ASF poszerzona

Główne zdjęcie
nowa mapa obrazująca aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami w związku z występowaniem ASF

Główny Inspektorat Weterynarii opublikował nową mapę obrazującą aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami w związku z występowaniem choroby afrykańskiego pomoru świń. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami „strefa różowa w paski” czyli obszary objęte dodatkowymi środkami ochronnymi, została poszerzona obejmując miasto Łomżę i teren całego powiatu łomżyńskiego. W regionie „wolny od ASF” został tylko powiat kolneński.

Decyzję o poszerzeniu strefy zagrożonej ASF wydała Komisja Europejska ze względu na liczbę i rozrzut dotychczas wykrytych ognisk choryby. Na tym terenie we wszystkich gospodarstwach muszą zostać przeprowadzone prelustracje. Lekarze weterynarii odwiedzą każde gospodarstwo, a w tych, w których hodowane są świnie, dokładnie je policzą, sprawdzą w jakich warunkach są przetrzymywane i pobiorą od zwierząt krew do badań na zawartość wirusa ASF.
Świnie można przewozić między gospodarstwami i do uboju tylko gdy zwierzeta posiadają świadectwa zdrowia na podstawie badań przeprowadzonych nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem.

więcej o ASF czytaj na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii

Strefa różowa w paski to obszar, na terenie którego można przewozić między gospodarstwami i do uboju jedynie świnie posiadające świadectwa zdrowia pod warunkiem badań przeprowadzonych nie wcześniej niż 24 godziny przed przemieszczeniem.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę