poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Łobodziński na szczycie

Piotr Łobodziński, światowy mistrz biegów po schodach z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, udanie zainaugurował jesienny sezon startów. W stolicy Chin wygrał bieg na 82 pięto - lądowisko helikopterów - na dachu pekińskiego drapacza chmur. Bieg zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Świata, w której Łobodziński lideruje już od prawie 4 lat.

Podczas tego biegu Piotr Łobodziński do pokonania miał w pionie 330 metrów, czyli dokładanie 2041 schodów, oraz ponad 700 zawodników, którzy przystąpili do rywalizacji. Dotarcie na szczyt zajęło biegaczowi łomżyńskiego klubu 9 minut i 47 sekund co jest nowym rekordem trasy, poprawionym o 6 sekund w stosunku do zeszłorocznego rezultatu.
- Jestem bardzo zadowolony z trzeciego już zwycięstwa w Pekinie – cieszył się Łobodziński. - Bieg ułożył się po mojej myśli. Ruszyłem bardzo mocno i objąłem prowadzenie, którego nie oddałem do mety. Do pewnego momentu biegł za mną mój najgroźniejszy rywal Mark Bourne z Australii (mistrz kraju w biegach górskich), ale około 60 piętra przestałem już go widzieć na następnie słyszeć, co oznaczało, iż mam znaczną przewagę. Nie zwolniłem jednak, co dało mi na mecie przewagę aż 26 sekund nad Australijczykiem i nowy rekord trasy – dodaje.
Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata czekają na Łobodzińskiego pod koniec października w Szanghaju i na początku grudnia w Hong Kongu i Osace.

Foto: Piotr Łobodziński wbiega na dach drapacza chmur w Pekinie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0