środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pili, pokłócili się, starszy zabił młodszego

Prokurator Okręgowy w Łomży skierował do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu Czesławowi K., który oskarżony jest o zabicie 29 -letniego Rafała D. Do zabójstwa doszło 20 lutego tego roku w miejscowości Biebrza w okolicach Rajgrodu. Ofiara i sprawca, wraz z właścicielem domu w którym rozegrała się tragedia, tego dnia razem pili alkohol.

- Pomiędzy oskarżonym i denatem doszło do sprzeczki na tle zakupu i dalszego picia alkoholu. W trakcie szarpaniny Czesław K. ugodził nożem w klatkę piersiową Rafała D. powodując obrażenia skutkujące zgonem – informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. 
Posądzany o zabicie 29-latka Czesław K. został od razu zatrzymany przez policję, po czym trafił do tymczasowego aresztu, w którym przebywa cały czas. Z ustaleń śledczych wynika, że dokonując zabójstwa oskarżony był poczytalny. Mężczyźnie grozi kara długoletniego więzienia. Zgodnie z kodeksem karnym orzekając w sprawie Sąd Okręgowy w Łomży – jeśli uzna winę mężczyzny – musi go skazać na co najmniej 8 lat więzienia. Sąd może wymierzyć mu o wiele surowszy wyrok 25 lat pozbawienia wolności albo nawet dożywocie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0