Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Handlarz świń usłyszał prokuratorskie zarzuty

Grzegorz M., mieszkaniec województwa podlaskiego usłyszał zarzuty prokuratorskie popełnienia przestępstw z ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Śledczy z Zambrowa zarzucili mu transport zwierząt bez spełnienia wymagań weterynaryjnych i poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Mężczyźnie nakazano także powstrzymanie się od prowadzenia działalności związanej z handlem trzodą chlewną.

Już wcześniej informowała prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, śledztwo w związku z rozprzestrzenianiem wirusa ASF, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zambrowie, dotyczy przewiezienia zwierząt najpierw 26. lipca 2016 r. z miejscowości Sokoły do miejscowości Osowiec, a 30. lipca 2016 r. z Osowca do Zbrzeźnicy. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt za złamanie wymagań weterynaryjnych w transporcie i handlu zwierzętami kara jaka grozi sprawcy to grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności do nawet do 3 lat.

Prokurator Kudyba dodaje, że wobec mężczyzny, który w związku z tą sprawą usłyszał dziś zarzuty popełnienia przestępstw, prokurator z Zambrowa zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Jednocześnie prokurator wydał mu nakaz powstrzymania się od prowadzenia działalności związanej z handlem trzodą chlewną.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę