środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Zmiana pogody

Dziś jeszcze ciepło - temperatura maksymalna od 27°C do 30°C, ale Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW już ostrzega przed burzami, także z gradem, które nad region mają dotrzeć w południe. Burzowa atmosfera utrzyma się do nocy, i znacznie się ochłodzi.

Poniedziałkowy poranek w Łomży był jeszcze słoneczny, a niebo bezchmurne. W ciągu dnia pogoda będzie się zmieniać. Zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z opadami gradu. Te według dyżurnego synoptyka z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW mogą zacząć się już w południe.  
Od 12.00 – do 22.00 ważne jest wydane o poranku przez Barbarę Jakubowską ostrzeżenie meteo przed burzami z gradem. W tym czasie synoptyk prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść także grad. Zjawisku synoptyk nadała pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. 

W nocy początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami jeszcze przelotne opady deszczu, a także burze, lokalnie z gradem. Temperatura minimalna od 12°C do 15°C. 
We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Będzie znacznie chłodniej. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0