Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Dziesiątka” najlepsza w ostatnim rankingu

Główne zdjęcie
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II to największa i najlepsza podstawówka w mieście, a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego jest najmniejsza i... najsłabsza. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w tym roku po raz ostatni przeprowadziła sprawdzian szóstoklasisty. Na podstawie średnich wyników jakie osiągnęli uczniowie poszczególnych podstawówek można zbudować obiektywny ranking tych szkół w Łomży. Za rok sprawdzianu na pewno nie będzie, a szóstoklasiści być może zamiast do gimnazjów trafią do klasy siódmej szkoły powszechnej, która jak chce minister edukacji ma zastąpić szkołę podstawową.

Przez kilka lat niekwestionowanym liderem rankingu miejskich podstawek na podstawie średnich wyników uczniów ze sprawdzianu szóstoklasisty była „siódemka”. Później pokonała ją „dziesiątka”, a przed rokiem niespodziewanie zwyciężyła „dziewiątka”.

W tym roku zwycięzcą rankingu ponownie została Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II. To największa szkoła w mieści. W kwietniu do pisania sprawdzianu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego zasiadło w niej ponad 130 uczniów. Jak się okazuje średni wynik jaki uzyskali to 70% przy średniej krajowej wynoszącej 63%.
Z języka polskiego średni wynik w tej szkole to 80%. To także najwyższy wynik w mieście, który zapewnił tej podstawówce zwycięstwo w rankingu.
Z matematyki uczniowie „dziesiątki” zdobywali średnio po 60% punktów, a z angielskiego po 80%. Z obu tych przedmiotach nieco lepsze wyniki osiągnęli uczniowie z „siódemki”, która w naszym zestawieniu zajmuje drugie miejsce.

2. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza
97 uczniów – średni wynik: 69%
język polski 77%
matematyka 61%
angielski 81% 

3. Szkoła Podstawowa nr 9
124 uczniów – średni wynik: 67%
język polski 72%
matematyka 61%
angielski 76% 

4. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa
48 uczniów – średni wynik: 67%
język polski 76%
matematyka 59%
angielski 79% 

5. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica
75 uczniów – średni wynik: 66%
język polski 76% 
matematyka 57%
angielski 74% 

(średnia krajowa 63%)

6. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego
39 uczniów – średni wynik:  53%
język polski 66%
matematyka 41%
angielski  55%


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę