sobota, 22 lutego 2020 napisz DONOS@

„Dziesiątka” najlepsza w ostatnim rankingu

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II to największa i najlepsza podstawówka w mieście, a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego jest najmniejsza i... najsłabsza. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w tym roku po raz ostatni przeprowadziła sprawdzian szóstoklasisty. Na podstawie średnich wyników jakie osiągnęli uczniowie poszczególnych podstawówek można zbudować obiektywny ranking tych szkół w Łomży. Za rok sprawdzianu na pewno nie będzie, a szóstoklasiści być może zamiast do gimnazjów trafią do klasy siódmej szkoły powszechnej, która jak chce minister edukacji ma zastąpić szkołę podstawową.

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży

Przez kilka lat niekwestionowanym liderem rankingu miejskich podstawek na podstawie średnich wyników uczniów ze sprawdzianu szóstoklasisty była „siódemka”. Później pokonała ją „dziesiątka”, a przed rokiem niespodziewanie zwyciężyła „dziewiątka”.

W tym roku zwycięzcą rankingu ponownie została Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II. To największa szkoła w mieści. W kwietniu do pisania sprawdzianu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego zasiadło w niej ponad 130 uczniów. Jak się okazuje średni wynik jaki uzyskali to 70% przy średniej krajowej wynoszącej 63%.
Z języka polskiego średni wynik w tej szkole to 80%. To także najwyższy wynik w mieście, który zapewnił tej podstawówce zwycięstwo w rankingu.
Z matematyki uczniowie „dziesiątki” zdobywali średnio po 60% punktów, a z angielskiego po 80%. Z obu tych przedmiotach nieco lepsze wyniki osiągnęli uczniowie z „siódemki”, która w naszym zestawieniu zajmuje drugie miejsce.

2. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza
97 uczniów – średni wynik: 69%
język polski 77%
matematyka 61%
angielski 81% 

3. Szkoła Podstawowa nr 9
124 uczniów – średni wynik: 67%
język polski 72%
matematyka 61%
angielski 76% 

4. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa
48 uczniów – średni wynik: 67%
język polski 76%
matematyka 59%
angielski 79% 

5. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica
75 uczniów – średni wynik: 66%
język polski 76% 
matematyka 57%
angielski 74% 

(średnia krajowa 63%)

6. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego
39 uczniów – średni wynik:  53%
język polski 66%
matematyka 41%
angielski  55%


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę