Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

26. loty patriotyczne golębi pocztowych

Główne zdjęcie
Okolicznościowy medal

Gołąb Andrzeja Modzelewskiego z sekcji Wysokie Mazowieckie zwyciężył w 26. lotach gołębi z Radzymina do Łomży. Drużynowo również bezkonkurencyjna okazała się sekcja z Wysokiego Mazowieckiego. - Czcimy naszych bohaterów i pamiętamy o nich co rok wypuszczeniem gołębi z terenów bitewnych z roku 1920 w Radzyminie – mówi Janusz Dąbrowski.


W Radzyminie wystartowało ponad 5000 gołębi, z tego z oddziału łomżyńskiego 1700. Gołąb Andrzeja Modzelewskiego przeleciał 111km z prędkością 75,42 km/h czyli przez minutę pokonywał dystans 1256,92 m.
Łomżyńscy hodowcy gołębi pocztowych przypominają, że 33 Pułk Piechoty z Łomży bronił stolicy przed najeźdźcami ze wschodu i w walce tej poległo 256 żołnierzy Pułku. W ten sposób chcą przypomnieć o ich ofierze i uczcić pamięć poległych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę