Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ograniczenie niedzielnego handlu - Solidarność ma już 100 tysięcy podpisów

Główne zdjęcie
Ilustracja

100 tysięcy podpisów zebrała już Solidarność pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Podlaski oddział związku - jako pierwszy region w Polsce złożył wymaganą liczbę podpisów. W środę (24 sierpnia) na posiedzeniu komisji krajowej związku - podana będzie ostateczna liczba zebranych podpisów. 2 września związkowcy mają dostarczyć je do Sejmu.


Obywatelski projekt zakłada, że w niedzielę mogłyby być otwarte punkty handlowe, niezależnie od powierzchni, ale pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel.

Zdaniem przewodniczącego podlaskiej Solidarności Józefa Mozolewskiego, to przepis korzystny dla polskich, małych przedsiębiorców.

Ograniczenie handlu w niedzielę nie dotyczyłoby też gmin uzdrowiskowych.

"Mamy takie gminy w naszym województwie - Augustów, Supraśl. Będą mogły korzystać z tego wyjątku. My nie chcemy wpaść ze skrajności w skrajność. Tam gdzie obywatele tego potrzebują, to musimy wyjść na przeciw" - przekonuje Mozolewski.

Projekt zakłada również ustanowienie siedmiu niedziel handlowych - przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą oraz wyprzedażowych.

Podobny obywatelski projekt o ograniczeniu handlu w niedzielę, pod którym podpisało się ponad 100 tysięcy osób, trafił do Sejmu dwa lata temu.

Ówczesny Sejm odrzucił go w pierwszym czytaniu. (aj/koi)

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę