wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
źródło: radio.bialystok.pl

Ograniczenie niedzielnego handlu - Solidarność ma już 100 tysięcy podpisów

100 tysięcy podpisów zebrała już Solidarność pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Podlaski oddział związku - jako pierwszy region w Polsce złożył wymaganą liczbę podpisów. W środę (24 sierpnia) na posiedzeniu komisji krajowej związku - podana będzie ostateczna liczba zebranych podpisów. 2 września związkowcy mają dostarczyć je do Sejmu.

Ilustracja
Ilustracja


Obywatelski projekt zakłada, że w niedzielę mogłyby być otwarte punkty handlowe, niezależnie od powierzchni, ale pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel.

Zdaniem przewodniczącego podlaskiej Solidarności Józefa Mozolewskiego, to przepis korzystny dla polskich, małych przedsiębiorców.

Ograniczenie handlu w niedzielę nie dotyczyłoby też gmin uzdrowiskowych.

"Mamy takie gminy w naszym województwie - Augustów, Supraśl. Będą mogły korzystać z tego wyjątku. My nie chcemy wpaść ze skrajności w skrajność. Tam gdzie obywatele tego potrzebują, to musimy wyjść na przeciw" - przekonuje Mozolewski.

Projekt zakłada również ustanowienie siedmiu niedziel handlowych - przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą oraz wyprzedażowych.

Podobny obywatelski projekt o ograniczeniu handlu w niedzielę, pod którym podpisało się ponad 100 tysięcy osób, trafił do Sejmu dwa lata temu.

Ówczesny Sejm odrzucił go w pierwszym czytaniu. (aj/koi)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0